| lavianffs a întrebat:

Intrebare intrebatoare,
Daca o persoana trans sta la camin, si este, nu stiu, female-to-male, va sta cu fetele, sau cu baieti?
(female-to-male= de la fata la baiat)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa cum scrie ca este sexul lui/ei, in certificatul de nastere sau in buletin.
"Trans"-ul este doar o identitate ireala, pe care el si-o atribuie in viata sociala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are sexul in cartea de identitate si cnp. Aia conteaza oficial.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu nu am nimic cu nimeni, nu discriminez pe nimeni, dar as putea sa jur ca in caminele din Romania nu o sa fie lasata sa stea persoana respectiva si chiar daca va fi de acord administratorul, nu vor fi de acord parintii celorlalti colegi de camera.
Dar totusi daca e toata lumea de acord, se va tine cont de sexul din buletin

| simplaexistenta a răspuns:

Cu persoanele de sexul de care este cu adevarat

| Delllla a răspuns:

Cu fetele.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Ma'am boy, Probabil cu fetele daca se simte femeie si se identifica ca femeie.