| lanadelrey15 a întrebat:

Intrebare legata de evaluarea nationala la Limba si literatura Romana, as putea asocia la exercitiul 9 cu cartea Fiicele domnului March de Louisa May Alcott? Credeti ca este o carte acceptabilă din moment ce nu este foarte cunoscută in Romania? Am observat ca are multe teme precum prietenia, familia, etc, voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Ayaye a răspuns:

Nu conteaza daca e stiuta sau nu, este important doar sa aiba tema/valoare comuna. Daca ma intrebi pe mine, este mai ok sa asociezi cu carti mai necunoscute deoarece corectorul (daca nu stie scrierea) nu o sa mai caute sa vada daca ce ai scris tu acolo e corect

| Cosmin875589788 a răspuns:

Trebuie sa fie lectura de clasa 5-8. Poate e de liceu, nu am auzit de aceasta carte.