| Lavinutza12 a întrebat:

Intrebare pentru baieti: De ce daca iubiti o fata va aratati indiferenti? Va multumesc!:**** Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Buna Lavinutza!
Mai bine sa parem indiferenti si s-o iubim, decat sa-i aratam ca o iubim si sa ne fie indiferenta.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ipoteza ta este total gresita. Orice baiat, nu copil, v-a incerca sa intre in gratiile fetei pe care o place, nu sa se arate indiferent!

| OldSoul a răspuns:

De unde ai tras aceasta concluzie?
E cam imposibil sa o iubesti si sa fii si indiferent cu ea... se cam bat cap in cap nu crezi?

| RainmakerX a răspuns:

Ca sa ne ascundem sentimentele.
Baietii nu vor sa para slabi, vulnerabili in fata fetelor.
Vor sa se dea mari si tari, ca niste "masculi" adevarati ce sunt. Nu au voie sa-si arate sentimentele pe fata, decat atunci cand sunt singuri si au vazut o "prada usoara".
+ Sporeste interesul acesteia. (Daca faci pe inabordabilul)

| Dariusuu a răspuns:

Când iubeşti n-ai cum să fii indiferent, da?

De unde ai tras concluzia asta greşită? Când iubeşti, iubeşti şi punt.Îi vrei binele sub orice formă (dacă chiar iubeşti).
Dacă spui că o iubeşti şi nu-i arăţi asta ai putea spune : Am crezut că o IUBESC.

Deci în niciun caz nu are de a face iubirea cu indiferenţa.

| L1feDRAIN a răspuns:

De ce crezi asta, eu de exemplu daca iubesc o fata ii demonstrez asta nu-mi ascund sentimentele + ca sunt sensibil un pic cind vine vorba despre chestia asta faţa de fata pe care o iubesc.

| Daniellllll1 a răspuns:

Nu suntem indiferenti, cam 80-90%(Inclusiv eu rolling on the floor ), ne ascundem sentimentele, nu vrem sa fim raniti de acea fata, sper ca intelegi.

| speedY2 a răspuns:

La inceput nu e iubire e mai mult atractia fizica... pe urma e iubire adevarata nu de fata lumi.
Cred ca ai formulat cam ambigu intrebarea cum vine " de ce daca iubiti o fata va aratati indiferenti?"
O data ce iubesti o fata esti cu ia nu, daca ii pari ca nu o bagi in seama sau esti indiferent inseamna ca te ai plictisit de ia...