| ruby1996 a întrebat:

Intrebare pentru fete. A-ti iubi un baiat care are acnee? Va rog sa imi raspundeti foarte sincer. Sunt complexat din cauza ca am aceasta problema, dar si cand ies in oras chiar si fetele pe care nu le cunosc imi spun ca sunt dragut.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ai acnee pe fata nu pe creier.Un prieten de al meu era si el complexat de aceasta problema si la un moment dat mi-a cerut fondul meu de ten pentru a se da cu el.Nu trebuie sa-ti fie rusine cu ele. Acum nicio fata nu mai cauta perfectiune la un baiat pentru ca baietii cauta fete "defecte".Si stii esti mult mai dragut cu ele decat sa fii un "bibelou" cu ifose de vedeta si scump la vedere.Ai incredere in tine!

2 răspunsuri:
| madalinamadu a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa fi complexat din aceasta cauza, majoritatea adolescentilor ce confrunta cu aceasta problema.Vor trece in ceva timp iar daca vrei sa grabesti lucrurile ai putea incerca Zineryt.Se gaseste in farmacii si are efect imediat, dupa o saptamana-doua deja se vad rezultate.Mult succes su nu iti mai fa atatea probleme, cine te place te pace oricum ai fi! :*

| GeorgyiIone a răspuns:

Eu una as iubi, de ce nu? Acneea este o problema care va trece. Important e sa am ce discuta cu acel baiat, sa nu fie prost ca noaptea. Eu nu vad o mare problema in asta. Daca stii sa te comporti si sa vorbesti frumos, totul e minunat. Chiar tu ai spus ca fetele pe care nu le cunosti iti spun ca esti dragut, deci nu trebuie sa-ti faci atatea probleme. Problema cu acneea poate fi rezolvata relativ usor. O vizita la dermatolog, cateva pastilute, creme si gata happy