| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Ce credeti voi despre baietii timizi? Cei mai tacuti care nu se baga in seama cu oricine.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde, eu nu am nimic cu ei, insa mi se intampla uneori sa imi mai placa cate unul mai timid si pentru ca este timid nu pot sa imi dau seama daca ma place sau nu laughing Si cum nici eu nu sunt mare intepata si nu tind sa fac primul pas, nici el nu incearca nu iese nimic. Asta ma enerveaza in special la baietii timizi, ar trebui sa aiba mai mult curaj cu fetele. In rest nu am absolut nimic cu ei. Nici nu imi plac nici, nu imi indisplac.

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Uneori este bine sa vorbesti si cu baietii timizi. La inceput este mai greu, dar daca te porti frumos cu el, vei reusi pana la urma sa te imprietenesti. Si nu trebuie sa fii prea brusca sau insistenta cu el, deoarece se cam va speria de o astfel de atitudine. Este destul de ok sa vorbesti cu un tip timid, dar problema este ca trebuie s-a cam,, tragi" de el. Adica, este nevoie ca fata sa faca primul pas in aceasta situatie. Daca da semne ca te si place, atunci e perfect. Dar tot trebuie sa-l iei incet. Doar pana la primul sarut sau prima intalnire... mai e mult si bine! happy. Per total, am o parere buna despre ei. Nu prea am avut de-a face pana acum cu asemenea situatii, dar am incercat cat de cat sa imi exprim o parere.

| AdelinaC a răspuns:

Mie imi plac. Dupa mine, timiditatea la baieti este semn ca sunt cuminti si ca isi vad de treaba lor.

| AndraRox a răspuns:

Deci mie mi se par atat de scumpi si atat de dulci, cel putin, vorbesc asa despre toti baietii timizi pe care ii stiu. Naivitatea baietilor timizi parca iti cere o mana de ajutor pentru ca ea nu se descurca sa vorbeasca si trebuie sa o faca altcineva in locul ei.Nu am absolut nimic cu baietii, in special cu persoanele timide, ba chiar mi se par foarte draguti, dupa cum am spus.Nu e nimic rau sa fi timid, eu una asa cred.