| dEutSa_8892 a întrebat:

Intrebare pentru fete si pentru baieti happy

Ptr Fete : ce ati face daca prietenul vostru, v-ar ignora din cauza unui prieten mai vechi, care a venit recent din Spania [ de exemplu ] si va ignora timp de o saptamana din cauza acestui prieten? [ avand in vedere ca acest prieten o sa se intoarca in Spania peste putin timp ]

Ptr Baieti : ce ati face daca prietena voastra v-ar ignora din cauza unei prietene mai vechi, care a venit recent din Spania [ de exemplu ] si va ignora timp de o saptamana, din cauza acestei pr.[ avand in vedere ca aceasta prietena o sa se intoarca in Spania peste putin timp ]

Sper ca ati inteles laughing ceva.nu prea am stiut cum sa ma exprim, dar >:"...

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

I`as lasa sa se simta bine... daca e prietenul meu, inseamna ca am incredere in el, deci nu am de ce sa am probleme.Nu te gandii la faptul ca sunt de sex opus.Asta nu inseamna mare lucru.Eu,de exemplu, ma inteleg super cu baietii, insa nu sunt cu ei mai mult decat prietenawinking big grin.

nony
| nony a răspuns:

Lasa-i mai sa distreze si ei, isi mai aduc aminte de copilarie, de vremurile frumoase.
Nu cred ca asta e o problema in relatia ta cu el, doar ca asa cum a aspus si Oliana, noi suntem mai atasati de prieteni nostri.
Chiar te rog sa nu-i stresezi.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai imi iau chitara, un bidon de bere si ma intalnesc cu baietii si fetel in parc is cantam pana nu mai putem. Ii mai dau cate un mesaj, o las sa povesteasca tot ce are cu prietena ei. Dupa o saptamana o anunt ca mai exist... Daca tot nimic, nu stiu. O pauza e oricand binevenita. happy
Iar daca este PRIETENA mea cu adevarat, nu va ma neglija ea mai mult de 2-3 zile. Totul e relativ. happy

| danutza a răspuns:

Il inteleg doar nu is legata cu el ...in acest timp mai ies si eu cu fetili...ma ignora.il ignor happy

| yoannah a răspuns:

Pai si eu l-as ignorahappy
Daca o sa-i fie dor de mine se intoarce ellaughing

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Poi daca i. a venit amicul din Spania cu bani lasa-l sa profite si el putin si dupa o sa vezi dupa k o sa te bage in seamahappy...eu l-.as lasa in pace...sa vina el daca vrea daca nu... ii dau papuciihee hee):*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inteles ce ai vrut sa intrebi. Ce as face? L-as lasa sa se ocupe de prietenul lui pe care il vede doar cateva zile si cu siguranta se va intoarce la tine dupa plecarea lui. Baietii/barbatii, sunt mai legati de prietenii lor decat fetele. Ele se mai tradeaza pe ici pe colo, dar barbatii cand au prieteni adevarati, sunt ...trup si suflet. Oricine, si tu si el si noi toti, avem nevoie de momente in care partenera/ul este pe locul doi si asta nu pentru ca nu mai iubim ci pentru ca avem nevoie de libertate, de momente cu prietenii, cu familia, cu colegii...etc. Trebuie sa ne respectam aceste momente si ne asiguram de o relatie frumoasa, fara ingradiri, gelozii, suparari. Nu suntem nici unul proprietatea celuilalt ca sa nu miste fara noi. Trebuie sa avem toti o oarecare libertate. In timpul acesta, ne este dor, iubim, dar asteptam sa isi termine celalalt problemele si ne bucuram cand revine happy