| Ana1234567123 a întrebat:

Intrebare... pot merge spre o cariera de consultant in afaceri daca am ca profil de baza al liceu filologia? Sunt clasa a 9 si pentru ca n-am intrat unde am vrut, si nici transferul nu mi-l acorda in semestrul al doilea am tot felul de ganduri. nu stiu spre ce sama orientez. Filologia e usoara dar nu e prea larg spatiul de meserii. Help?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La filologie spațiul de meserii, așa cum îl numești dta este larg totuși. Ca să devii consultant în afaceri este o specializare din domeniul economic, management.