| LORY a întrebat:

Intrebare pentru. cei de clasa a 8-a:
La ce veti da teza? La geografie sau la istorie?
De ce?

11 răspunsuri:
| ZuuZaaA a răspuns:

Eu cred ca voi da la istorie, deoarece o sa-mi trebuiasca la profiul la care o sa merg eu la liceutongue
Si in plus...la istorie toate lucrurile mi se par logik...adica eu nu am invatat mai nimic si cu toate asta am 10...adica toate razboaiele si toate au o logika, nu ca la geografie.
P. S: O parte din colegi probabil ca vor da la geografie pentru ca avem un profoh go on vai si amar, si vor copia... dar nu te poti baza pe asta, pentru ca stii cum se zice: " nu se stie niciodata"
bye-bye:*

| ZuuZaaA a răspuns:

Logice*

| buli a răspuns:

Nu sunt a 8-a, dar iti spun ce am facut eu.
Am dat la geografie pentru ca e mult mai usor, dar acum depinde pe ce profil vrei sa te duci la liceu. Te sfatuiesc sa-ti alegi teza si in functie de asta.

| viatadecacatt a răspuns:

La geografie o sa dau pentru ca(zic eu) ma pricep mai bine.
La istorie nu stiu nimic sunt paralela si echidistanta cu ealaughing

| Raiden a răspuns:

Am trecut faza, am dat la geografie la momentul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@zuzu15
Geografia are logica. nu ai prins'o tu.
Asa cum nici eu nu o prinsesem la istorie pana acum.
Acum la istorie si eu inteleg si retin fara sa invat.'
Dar oricum inima mea ramane la geografie. e mai simplu structurat. la ist ai de facut eseu si aici scade,,

| vhery a răspuns:

Istorie. eu ma axez pe uman.si.ideea e ca totul e ca o poveste si. e logik.si mai ales este despre noi ce eram acum mult timp.cand desii eram mai primitivi eram mai normalitongue. ceea ce ma atragebig grin iar la geografie.prea mecanicoh go on.

| Elly4all a răspuns:

Voi da la istorie, este foarte usor, in fond nu ma pricep deloc la geografie asa ca nu ma voi razgandi, plus ca la liceul in care voi intra se va pune mai mult accent pe istorie decat pe geografie.

| Klara a răspuns:

Cand eram eu in a 8-a, long long time ago, am dat la geogra, pentru ca toti daduram la geogra. Si a fost foarte simplu love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mai departe vreau sa ma duc la profilul geo-isto pentru ca ambele sunt foarte usoare pentru mine, si imi plac foarte mult laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geogra ai fi prea prost sa nu sti tara ta stiu geogra cu ochii inchisi