| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare si pentru fete si pentru baieti: cum ar trebui sa ma imbrac in prima zi de liceu ca sa atrag toate privirile?

Răspuns Câştigător
| música a răspuns:

Buna missa

Dupa mine sincer iti zic.imbraca-te cu ceva simplu.o rochita ceva simplu sa fie draguta. poti sa iei si o bluza la care sa ai si o fusta draguta. si iti mai aranjezi si tuh putin parul si asta e.adika eu cred ca daca te imbraci cu ceva mai simplu si mai dragut vei atrage mai usor privirile.sunt si baieti care se uita dupa fete cu tinuta simpla asa cum sunt si eu

Poate nu acorzi atentie acestui raspuns insa eu daca as fi in locul tau asta as alege.

iti doresc mult succes la liceu :*

11 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Nici prea provocator, ca doar te duci la scoala nu la bar.
Nici prea copilaresc, potii folosi o camasa tinereasca decoltata dar nu mult si o fusta mulata sau blugi. Incearca sa ai un stil aparte. Cat despre machiaj nu exagera. Cine te v-a place o sa te placa cum esti cu adevarat nu cum vrei sa pari!

| iLuzye a răspuns:

In nimic.
Eu zic sa nu incerci sa iesi in evidenta din prima zi, pentru ca nu stii ce reputatie risti sa-ti faci. Lasa-i in pace, ei oricum sunt prea zapaciti in prima zi sa mai fie preocupati de cum e imbracat unul, altul... plus ca multe fete vor fi imbracate frumos, si straduindu-te sa le 'dai clasa', poti cadea in penibil. Imbraca-te cu bun gust, decent, ingrijit si iti vei face o impresie buna, celor ce te vor observa.

| Laura a răspuns:

Dezbrăcată.

| ionut1369 a răspuns:

Nu te imbraca deloc ca atunci sigur atragihappy

| MuresanVlad a răspuns:

O idee ar fi sa iti iei un costum care sa aiba o culoare metalica(gri metalic-negru metalic), cu cravata si cele. Eu cred ca la inceputul scolii e bine sa arati cat mai modern si mai imaculat, asa sigur vei atrage toate privirilewinking

| kkkmakafull a răspuns:

Cum crezi tuh ca e mai bine! fiecare cu stilul lui.:*

| inainnes a răspuns:

Frumos si decent. Anul asta am terminat liceul si iti pot spune ca decenta e cel mai important lucru la scoala. In prima zi de liceu e foarte important contactul cu profesorii. Important e sa nu le atragi priviri negative, purtand chestii scurte si decoltate. O camasa alba si o fusta sau un pantalon sunt de ajuns. Crede-ma. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepe scoala, nu defilarea.

| Adelin_5699 a răspuns:

Pei ar trebui sa te imbraci in ceva de gen : Nu sunt curva dar nu sunt nici virgina big grin

| Denixx a răspuns:

Scuza.ma ca intervin.sunt de acord cu majoritatea raspunsurilor.Scoala e Scoala, iar Discoteca e discoteca.Indiferent ca liceul tau are sau nu o uniforma trebuie sa fii imbracata decent. Oricum,in prima zi de scoala nu trebuie sa atragi atentia colegilor,ci a profesorilor, a colegilor o vei castiga pe parcurs, dar nu prin modul in care te imbraci:*

| STUFESCU a răspuns:

Depinde cat de buna estibatting eyelashes