| lidiaioana a întrebat:

Întrebarea 2: Unele luni au 31 de zile, altele doar 30. Câte au 28 de zile?

Răspuns Câştigător
| Louise21 a răspuns:

Toatebig grin

22 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Practic niciuna; ca in anii bisecti au 29...

| Nutemaiholbadarling a răspuns:

1 singura (februarie)

| kittykat a răspuns:

Doar februarie are 28 si depinde si de an big grinbig grinbig grin Funda?

| Merilynne a răspuns:

Pai decat o luna din an are 28/29 zile iar aceea e Februarie.

| Anna_9116 a răspuns:

| JusTme_2312 a răspuns:

Una

| TRONGUY222 a răspuns:

Februarie?

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Toate lunile au 28 de zile.

| pitiqqqqqq a răspuns:

Doar 1 luna din an are 28 zile.

| 37celsius a răspuns:

Toate lunile au 24 de zile

| DoodleEver2 a răspuns:

Nu a pus intrebarea : Cate luni au DOAR 28 de zile deci logic ar fi ca cu toti sa ne gandim ca toate lunile din an au cel putin 28 de zile
deci raspunsul meu este : Toate cele 1 luni au 28 de zile

| looolliika a răspuns:

Una singura aceea fiind februarie happy iar odata la 4 ani are 29 de zile happy

| AnnY98 a răspuns:

O luna

| Dragos4SAD a răspuns:

Februarie,1 luna, odata la a4 ani se fac 29 zile din cauza ca un an are 365 zile si 6 ore deci vor fi 366 zile si acea zi se pune in februarie la sf lunii... funda?

| ElectraAnne a răspuns:

O luna [februarie] dar numai o data la 4 aniwinking

| Crisvio a răspuns:

12(adica toate)

| zaapalici a răspuns:

1 singura luna

| lidiaioana explică:

Toate au 28 de zile +alte zile

| Seraph14 a răspuns:

Februarie

| ElenaDianaa a răspuns:

Februarie are 28 de zile, iar ina nii bisectii are 29. sepr ca am spus bine:d

| Ferdinand_Atyai_1989 a răspuns:

Raspunsul corect este 12 fiindca fiecare luna are 28 the zile