| depression17 a întrebat:

Intrebarea asta e foarte importanta si rog seriozitate:

Fetelor e adevarat ca aunci cand sunteti intr-o relatie voi continuati sa va faceti conturi de social media si sa postati poze cu voi pentru ca va place atentia si vreti sa flirtati cu alti barbati?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai luat-o si pe asta?
Există cateva variante pentru care unele fac asa:
1 ori nu simt iubire fata de acel barbat si sunt confuze, asta se intampla de obicei la adolescenta
2 ori este cum ai spus tu, vor atentie
3 ori sunt fetele alea care sunt tinute sub papuc de iubitii lor si au conturi pe care posteaza ce vor
4 sau posteaza din placere
5 poate sunt doar pe interes
Dar îți spun, ca fata, n-am facut niciodata asa unui baiat, am simtit confuzie in relatii dar m-am distantat cand am simtit ca trebuie.

| depression17 explică (pentru anonim_4396):

Pai multe persoane pe care le "urmaresc" pe insta fac chestia asta, ar mai fi si o posibilitate sa zic asa, sa se laude ca ia uite cu cine sunt in relatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru depression17):

Societatea pune multă presiune pe noi,în astfel de situatii nu e iubire, posibil doar o prietenie sau placere confundata cu iubire, și avem libertatea să postăm orice dar de buna stire, partenerul n-are dreptul să ne interzică ce postăm, cu cine vorbim etc.