| Innuka a întrebat:

Intru pe a 8a si trebuie sa imi aleg un profil la liceu. As vrea sa ma duc pe pshihologie. La ce profil se face?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Din păcate nu există acest profil.
Psihologia se studiază numai în clasa a-X-a, două ore pe săptămână la orice profil te-ai duce.
Totuşi eu îţi recomand să alegi Ştiinţe Sociale sau Filologie.
Mult succes pe mai departe!

4 răspunsuri:
| anonymus07 a răspuns:

Nu exista un astfel de profil; din pacate psihologia nu este atat de accentuata in scolile romanesti.Indiferent de profil, psihologia o faci doar in clasa a X-a o data pe saptamana.

| Innuka explică:

Psihologie scuzati-ma!

| robijam a răspuns:

Pentru o cariera in Psihologie poti merge la Stiinte Sociale.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Științe sociale.