| alexxxya a întrebat:

Iubesc un baiat care m-a facut sa sufar. dar acum el este cu o alta fata... ce pot sa fac in cazul acesta? sa incerc sa il uit sau sa lupt pentru el? mereu cand ma gandesc ca e cu o alta persoana imi vine greu...va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Uita`l... pune`te cu altul si incearca sa-l faci gelos iar daca se vede ca este gelos inseamna ca nu ii esti chiar indiferenta si poate mai poti face cv.
Succes1winking

15 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Esti masochista? Ce te face sa vrei sa lupti pentru un baiat care te-a ranit? El e clar ca a trecut peste, din moment ce e cu alta persoana, parerea mea e ca ti-ar prinde bine sa iesi putin din cercul asta si sa cunosti oameni noi. Fiindca, din ce spui, nu imi e prea clar daca chiar il iubesti (desi, din nou, e greu de inteles cum iubesti pe cineva care te-a ranit) sau daca vrei sa fie cu tine fiindca e greu sa il vezi cu alta persoana, chestie care tine mai mult de ego, obisnuinta etc. Hotaraste-te ce vrei, daca poti accepta riscul ca el sa te faca sa suferi din nou si daca chiar mai ai sentimente fata de el.

| Andreea_8014 a răspuns:

Hmm.
Dupa "avatar"
Pare ca ai vreo 14, 15 ani.
Si nu poti spune ca il iubesti.
Il simpatizezi sau il placi...winking
Mai bine il uiti.asa am facut si eu. dar nu am putut si intr-o buna zi a aparut un baiat...foarte dragut cu care m-am combinat.si sunt foarte fericita.inainte plangeam mereu dupa "fostul" iar acum Zambesc...
Si fostul credea ca o sa ma tin toata viata dupa el. dar nu a fost asa si acum ma implora sa ne impacammm.
Eu i-am zis NU de fiecare data pentru.ca nu vreau sa sufar iar.
Mai bine asa...:*curaj ia-o de la 0 Te vei simti foarte bine
winking
Deyutza::*

| anonim15 a răspuns:

Incearca sa il uiti daca crezi ca niciodata nu va mai fi al tau uita-l nu se merita sa suferi pentru cineva care te-a ranit si care acum e cu alta fata. Uita-l sunt sigura ca iti va face bine

| Alecรsutรa a răspuns:

Stiu prin ce treci si mie mi s-a intamplat...sa-l uiti ar fi o solutie
dar daca incerci sa il uiti vei suferi mai mult decat il iubesti...crying kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa zic. sfatul unui baiat despre baiat. daca un baiat sta cu alta fata e clar ca il doare in 14... si eu am avut la viata mea multe incercari dar am vazt ca e mai bine sa o iau de la 0. o sa existe cu timpul persoane care te vor accepta si care nu te vor mai face sa suferi happy. nu ff multe persoane stiu ce e iubirea. de ex mie mi s-a intamplat de curand o faza spunea ca ma iubeste apoi cica sa luam o pauza. si parea totu super ok. super super ca in filme. 1 an d zile si ceva... deci big grin mai bine iti traiesti viata happy ai timp destul de baieti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lupta pentru el... sper sa va impacati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lupta pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in aceiasi situatie k alexxxya...va e usor sa spune. ti sa uitam persoana iubita... dar noi am putea face asta? Asa nu va intrebati? Doar daca esti o persoana puternik, ambitioasa, ar merge, dar persoanele mai sensibile mai afectate nu o sa reuseasca...Eu ma simt o persoana puternik si VREAU sa uit si o sa incerc pana la urma...va urez succes la toate fetele in situatia asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai ti la el lupta pentru el. Dar daca vrei poti sa uiti si sa iti refaci viata cu un alt baiat.
Acesta e sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uital si gasesteti un baiat care sa te iubeasca pentru ca daca te iubea nu te parasea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, depinde ce e intre voi si ce a fost. Daca,, v-ati iubit", clar de uitat nu-l uiti, dar e f adevarata faza ca timpul vindeca. O sa te obisnuiesti fara el.EU am inchiat o relatie de 4 ani; a trecut destul timp de atunci. Nu-l mai iubesc, nici nu l-am uitat laughing) si sunt convinsa ca n-am sa mai iubesc la fel de atunci... dar sunt multumita de viata mea. Aia e, nu le poti avea pe toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii viata e frumoasa si trebuie s ao traim frumos!
daca te-a facut sa suferi inseamna ca nu te merita, si in cele din urma nu trebuie sa lupti pentru ceva ce nu te merita! lupta pentru fericirea ta, si eu sunt sigura undeva adevarata ta dragoste te asteapta trebuie sa fii atenta doar! succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l uiti mai bine faci de intors inapoi e foarte greu

| nimeni_1451 a răspuns:

Sincer cred ca nu are rost... te-a facut sa suferi si e de ajuns, trebuie sa te respecti mai intai tu, si dup`aia sa ceri respect de la altii. Oricat de serioasa ar fi relatia, trebuie sa intelegi ca nu meriti sa suferi pentru el.incearca sa-l faci pe el sa sufere, stai cu altcineva...prefa`te ca nu il vezi...ca nu te deranjeaza ca e cu alta.pentru binele tau...acum succes!

| sorynutza a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa il uiti pentru ca nu te merita