| Arisa001 a întrebat:

Iubitul meu tot imi spune "frumoas-o".
Cum ii atrag atentia ca e gresit gramatical fara sa il fac sa se simta prost?

5 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Gen poti sa faci un SS la un link de un site gen cosmetica sau ceva de genu sa-i arati un produs si in titlu sa fie cuvantul frumoaso scris corect, el o sa vada asta daca titlul ii sara in ochi fara sa spuna ceva rau de tine ca tu de fapt ai vrut sa-i arati doar un produs sau ceva de genu.Eu mai folosesc tehnica asta si merge de minune, oricum e cam greu de explicat pe net, dar sper ca ai inteles, bafta!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Imi pare rau daca te supar dar mai bine nu ii spui nimic.
De ce? Simplu. Poate o face din adins, ca sa te alinte cumva mai special. Ar fi penibil daca l-ai corecta cu asa ceva. Cum sa-i arati intr-un mod mai subtil?
Posteaza o poza de genul

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/-frumoaso-.png

Daca vrei sa fi rea atunci faci asta.
http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/......stu-le.png

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei sa-i dai si lectii de gramatica?
E singurul cuvant care ti-l scrie gresit(sau pe care ti s-a pus tie pata), nu te obosi sa-i atragi atentia.
Unicitate sau greseala? cea din urma ai ales-o chiar tu.

| Celcareajuta a răspuns:

Incearca sa te mai uratesti si vei scapa de acest cuvant nesuferit. Daca a luat bacu la romana eu zic sa il accepti asa cum poate el laughing

| Manda97 a răspuns:

Ii platesti cu aceeasi moneda. spune-i si tu ceva gresit gramatical si o sa isi dea seama de ce ai gresit si tu laughing