| noname_4196 a întrebat:

L-am cunoscut de 1 Mai, urma sa ne petrecem doua zile impreuna cu niste prieteni comuni. El avea prietena si stiam asta dar totusi la insistentele lui am acceptat sa stau impreuna cu el.au fost 2 zile de vis, a fost foarte atent cu mine, m-am simtit minunat, ne-am inteles foarte bine parca ne cunosteam de o viata, dar visul a luat sfarsit cand a tebuit sa ma intorc acasa ( el sa la periferia orasului, iar eu in oras).

Am mai avat cateva relatii de acest gen, desi stiam ca baiatul respectiv avea prietena ma gandeam ca o sa fie ceva asa.mai mult de distractie, nici o clipa nu mi-am imaginat ca in 2 zile sa ajung sa ma indragostesc nebuneste de acest baiat.

O pritena de-a mea foarte buna sta in acelasi loc cu el, iar el a rugat-o dupa plecarea mea sa ii dea id meu.Am vorbit o singura data pe mess, dar nimic interesant singurul lucru care m-a facut sa imi bata inima mai tare a fost cand mi-a marturisit ca s-a simtit minunat alaturi de mine.

Diferenta de varsta dintre noi este de 4 ani.Prietena lui este cu 3 ani mai mare ca si mine si de aceea ii poate oferi mai multe ( aici ma refer la relatii sexuale), si poate de aceea continua relatia cu ea.

De 3 zile ma gandesc incontinuu la el, pur si simplu nu mi-l pot scoate din cap si din inima, nu am crezut niciodata ca ma voi indrgosti de un baiat in doar 2 zile, nu mi s-a intamplat asta niciodata si de aceea nici nu stiu cum sa procedez.

Nu pot nici sa ii cer sa se desparta de pritena lui, dar nici sa il uit nu pot. Daca i-as marturisi ca m-am indragostit de el poate m-ar crede putin nebuna, si chiar nu vreau asta.

Va rog am nevoie de niste sfaruri, si de asemenea va rog sa NU ma judecati, stiu ca nu am facut bine ca am stat cu un baiat care avea deja pritena dar fapta e consumata.

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E vina ta: tu te-ai angrenat in astfel de situatii si stiai ca nu aduce ceva bun!

Acum da-te cu capul de pereti daca mai poti!

Nu-i frumos deloc sa te bagi in relatiile altora si totusi tu ai facut-o de mai multe ori!

Faptul ca te-ai indragostit de unul 'luat' e o pedeapsa pentru tine: sa inveti sa respecti ce au altii!

Nu-mi place caracterul tau, desi e bine ca te caiesti!

| brokenheart a răspuns:

Uite, in primul rand pune-te in locul prietenei lui. Daca iubitul tau ti-ar fi facut una ca asta si tipa respectiva continua sa se tina dupa el banuiesc ca nu ai reactiona deloc placut.
In al doilea rand, eu te sfatuiesc ori sa il uitzi ori sa vorbesti cu el pe mess. Gaseste diferite motive de a te baga in seama cu el(ca sa nu creda ca esti obsedata de el) de ex. ii poti cere niste poze din vacanta respectiva. Mai intai incearca sa devii prietena cu el. Cum ai spus mai sus, el ti-a marturisit ca s-a simtzit minunat alaturi de tine. Asta iti ofera un atuu. Incearca sa iesitzi prin oras ca simplii amici, mai inta`i castiga`i increderea si afectziunea. Iar apoi, cine stie poate o sa il faci sa se desparta de prietena lui actuala.
Bafta:*