| CrazyDaisy a întrebat:

L-am cunoscut pe M. acum 2 ani, cand s-a mutat la scoala mea. Instantaneu am devenit prieteni, mergeam impreuna la concerte, vorbeam despre orice. Peste vara a inceput sa-mi placa de el, dar fara sa-i spun lui sau prietenei mele cele mai bune, I. Dar acum am aflat ca ei doi sunt impreuna, si incerc sa-i sustin, dar ma simt mereu foarte ciudat, pentru ca inca mai am sentimente pentru el. Mereu ma intelege, ma face sa rad si ma simt relaxata in preajma lui. Cum sa-l fac sa vada si el asta? Nu vreau s-o ranesc pe I. dar am nevoie de M! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Esti intr-o situatie foarte dificila...Ai de ales intre prietena ta si tipul de care-ti place.
Daca as fi in locul tau, as alege baiatul de care-mi place, pentru ca prietenii m-au dezamagit si sunt sigura ca ar alege un baiat in locul meu.
Dar la tine poate e altfel. poate I ti-a fost mereu alaturi si te-a sprijinit.In situatia asta, nu ar trebui sa o tradezi...Ar trebui sa discuti sincer cu ea, sa-i spui care sunt sentimentele tale pentru M.Impreuna ve-ti vedea ce e de facut.
Succes :*

5 răspunsuri:
| Sandra_cristina_1994 a răspuns:

Of of of daca asi spn povestea a mea oh go on

| Sandra_cristina_1994 a răspuns:

Si eu ma intreb ce sa fac ca imi place mult de un baiat din clasa si el cred ca o place pe colega mea sad crying(((

| Sandra_cristina_1994 a răspuns:

Nu stiu imi pare rau sad

| Luori a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii sincera acum, caci cu cat timpul trece, cu atat situatia poate deveni mai grea/complicata.
Ii poti spune adevarul mai intai prietenei tale si sa vezi cum reactioneaza. De nu, poate este cazul sa renunti la unul din cei 2, caci sentimentele nu dispar de pe o zi pe alta. Eventual, ii pui pe amandoi fata-n fata cu reala situatie si incercati sa gasiti impreuna o cale de mijloc, daca exista.
Situatia de acum este consecinta faptului c-ai ales sa ramai in tacere prea mult timp.
Eu insa ma intreb daca tu si acest baiat M. erati asa deschisi, cum de te-ai trezit pur si simplu cand ei erau deja impreuna? Eventual, cum de prietena ta nu ti-a dat de banuit ca il place pe M., cum de nu ai vazut?

| pwp a răspuns:

Mersi pentru funda love struck