| JurnalulUneiFraiere a întrebat:

L-am întrebat pe un băiat "ce te uiți?" și el mi-a spus "nu mă uit, privesc" ce a vrut să spună?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"A se uita" si "a privi" sunt sinonime, insemanand acelasi lucru.

https://www.dictionardesinonime.ro/? c=a+privi

A privi este o forma "mai" eleganta de a spune: "a se uita".

| sierra1 a răspuns:

ți-a a demonstrat că știe sinonime

| 1997onur a răspuns:

Pai se uita la tine asta înseamnă ce poate fi altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentalitate au baietii, si eu ma speriam de ei cand eram "mica", acum am de a face cu "baieti" mai mari de ma pierd complet. (am vazut si alte intrebari) Te contrazice, se uita la tine ca asa vrea el, cum reactionezi va reactiona si el. Daca reactionezi negativ, se da la tine, daca vede ca iti afecteaza comportamentul, te va controla.

| JurnalulUneiFraiere explică (pentru anonim_4396):

Ai Instagram? putem discuta in privat sa ti zic mai multe?

| TalentDinPântec a răspuns:

Mi ai dat fazan.

| MugiPericol a răspuns:

O gluma