| anonim_4396 a întrebat:

La 14 ani e bine sa te machiezi cu fard?

(fara fond de ten, rimel, creion dermatograf, etc.)

DOAR FARD

Cat despre "buze" folosesc doar un balsam de la NIVEA

(fara ruj, fara gloss, etc.-sunt inutile si am buzele destul de colorate natur)

Deci reiau :"este bine sa folosesti fardul?"
+ consecinte

starstarstarFUNDAstarstarstar

Răspuns Câştigător
| Bianka a răspuns:

Ahh.laughing Nu am de gand sti fac un rezumat de pe netlaughing Ca aia stii sa gasesti si tu singuralaughing
Iti spun doar ca e bine ca te ingrijesti. e frumos ca te ingrijesti.Si e bine ca o faci la 14 si nu la 10oh go on Dar chiar si la 14 sau la orice varsta.nu e bine sa o faci zilnic.Pana la urma o sa arati penibiloh go on Desi vad ca te machiezi frumos si nu stridenthappy
Nu vad nimic rau in a folosi fardul big grin

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fardul nu se aplica direct pe piele, ci pe baza de machiaj si apoi pe fondul de ten. Folosit direct pe obraz sau pleoape usuca pielea si o imbatraneste.

| xxxxxxxxxxxx a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema dar ideea e ca nu e bine sa te machiezi zilnic si e foarte important sa te demachiezi seara. Consecinte sunt dar pe termen foarte lung. De ex daca continui sa folosesti fard cand ai sa ajungi la 40 de ani pielea ploapelor va fi foarte ridata, incretita, pe cand daca nu folosesti nu se va increti (cel putin nu atat de tare ). Oricum e bine sa te ingrijesti si te machiezi cu ce iti sta bine. Eu de exemplu nu folosesc deloc fard sau font de ten, ca sa-mi protejez pielea, dar ma dau cu rimel si putin dermatograf.big grin te pup

Răspuns utilizator avertizat