| Daniellllll1 a întrebat:

La admiterea de la liceul sportiv conteaza ce note iei in probele care le dai acolo, sau media (examenului) de la sfarsitul clasei a 8-a?

6 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Mai multa conteaza media de pe a 8 -a dar si depinde cum treci probele, ca daca nu poti sa dai 10 suturi pe poarta si te impielici nu te baga aia la liceul sportiv.

| Daniellllll1 explică (pentru kar1GaNNN):

Daca treci cu felicitari probleme, dar nu ai nu stiu ce medie in examen, poti sa intri?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Daniellllll1):

Daca chiar treci probele cum trebuie sunt sanse sa intri chiar daca media nu e asa mare.

| Daniellllll1 explică (pentru kar1GaNNN):

Imi poti spune si probele, sau depinde de fiecare liceu in parte?
Am cautat pe net, dar am gasit mai multe...

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Daniellllll1):

Poti fi probe din saritura de pe loc, 10 suturi la poarta, alergare doua, trei turi de parc si multe altele, depinde si de profil, pe ce este axat, fotbal, handbal, ski etc. intelegi?

| Innsbruck a răspuns:

Amandoua,se face media intre ele