| adam7 a întrebat:

La aniversarea unui copil de 12 ani, este în regulă un parfum cadou cum ar fi calvin klein CK one sau Davidoff cool water?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la copii de 12 ani nu duci parfumuri, asta poti duce adultilor.
Unui copil de 12 ani poti sa-i duci: un tricou, o carte, o minge de fotbal sau baschet, un skateboard, role, plover, casti de computer, jocuri electronice, o pereche de adidasi samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal că nu. Ce copil isi dorește parfum?

| Madaxo97 a răspuns:

Nu prea, copiii nu se dau cu parfum, mai bine un set de lego dacă e pasionat, sau o pereche de căști de gaming sau un joc video pe consola, depinde și ce știi ca ii place lui și ce buget ai. Mai merge și un telescop, un gadget ca un smartwatch sau un aparat foto, o tabletă.

| adam7 explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri. Lista de opțiuni era mai lungă și asemănătoare cu ce ați propus aici, doar de parfum eram curios dacă merge oferit cadou și acum m-am lămurit deplin. Desigur ca am ales altceva mai potrivit vârstei. Toate bune!

| DobrescuMatei a răspuns:

In niciun caz! Copiilor de 12 nu le pasa inca de cum miros, sau sa imprezioneze fete. Ii poti lua un joc pe consola (daca stii ce consola are), un giftcard pe un joc pe care stii ca il joaca, sau o felicitare cu ceva bani in ea.