| anonim_4396 a întrebat:

La câte materii poți sa ramai cu media neîncheiata? Am înțeles ca maxim 5-6, nu e ca la corigența unde poți rămâne la maxim 2 materii! Dacă rămân cu media neincheta la 2 materii și profesoara refuza sa ma primească si acum dar si in toamna sa îmi dea note, pot sa fiu declarata repetenta! Am înțeles ca dacă ramai cu medii neinchete nu e ca la corigența, adică nu îți dă test și te poate asculta! Nu am mai fost niciodată in situația asta! A mai ramas cineva cu mediile neincheiate pe vara?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La toate materiile, daca nu ai fost la scoala sau nu ai luat note de trecere si daca nu esti capabil sa treci corijentele, atunci ramai repetent.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Eu te-am întrebat de mediile neincheiate nu de corigenta sau repetenție! Pare ca ai un iq foarte mic, nu te supăra! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai explic odata: mediile neincheiate duc la corijenta iar corijenta neluata, duce la repetentie.
ia de invata copile si respecta-ti profesorii, daca educatie nu ti-au dat parintii, ca de tupeu vad ca nu duci lipsa.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De unde stii tu, eu stiu ca mergi in vara sa iti incheie media dar nu e ca la corigenta ci mai degraba de asculta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma minunez cu ai ajuns tu la liceu cu atatea lacune...
Acel proces de mers in vara sa te asculte, se numeste: "examen de corijenta".

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Eu am fost olimpica la doua materii si am ajuns la faza pe tara, tu ce realizari ai?

| sierra1 a răspuns:

MEDIILE neincheiate se incheie inainte de corigență dar după incheierea anului școalar. Pune mâna și invață!

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu e asta problema, ci problema ca nu stiu daca ma va mai primi la ore

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi o greșeală enormă să nu te primească

| Madaxo97 a răspuns:

Ba da, dacă rămâi cu medii neîncheiate este aproape la fel ca la corigențe, tot nu treci clasa daca nu faci rost de note, te rogi de profesori sa te mai asculte sa îți dea test ceva sa îți pună note, altfel nu ai cum sa treci, rămâi cu situația neincheiata care e aproape egal cu corigența