| LostInDreams a întrebat:

La ce e bun oul crud? Cu ce ajuta la voce? Are ceva efecte? E scarbos sa bei ou crud? am mai vazut intrebari de genul "nu am voce frumoasa/melodica. ce sa fac?" si raspunsuri :"mananca oua crude". Sunt bune?

3 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Ouale crude sunt recomandate sa le bei pentru voce, deoarece iti calmeaza corzile vocale si vei canta mai bine. Intr-adevar nu au un gust deosebit. Multi vomita dupa ce le consuma. Ouale crude au proteine mai multe si organismul de absoarbe mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiam te ajuta cu vocea, dar eu si eu le consum aproape zilnic, cate 4-5 dar nu pentru voce ci pentru ca au ceva proteine in ele, nu mi se par cine stie ce scarbosenie, o sa te obisnuiesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune oua crude, consumate numai pentru scopul de a-ti imbunatati performantele vocale sunt cele de prepelita...big grinbig grinbig grinbig grin
Eu consider ca e totusi putin cam bleah straight facestraight facestraight facestraight face