| Aw3sometron a întrebat:

La ce e buna istoria? Cel mai convingator raspuns castiga.

Răspuns Câştigător
| Laura46 a răspuns:

Sa stii din cine te tragi. poate descoperi ca esti de vita nobila si mostenesti averea regala...nu se stie niciodata

5 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Sa inveti istorie atat cat trebuie. numai din tara ta. faptele. bataliile. unirile. si cam atat. mie nu mi-a placut istoria la nebunie dar am invatat din auzite si o am pe veci in creier. Si este buna. ca atunci cand esti parinte al copiilor tai si te intreaba de ceva legat de istorie. dovedestel ca stii. nu ca nu am invatat sau am uitat.

| DNSK a răspuns:

Daca mama si tata nu-ti ziceau in ce zi te-ai nascut si nu te pozau cand erai mic, si nu-ti mai povesteau unele si altele de pe vremea cand erai u in perna.stiai ceva de tine in momentul asta?! unde te-ai nascut cand etc.ei vezi? pentru asta e importanta istoria.sa stii ce s-a intamplat in trecut!

| logatcamembru a răspuns:

Pentru. mine nu-i buna la nimic.mi se pare ca la scoala ar trebui sa invatam sa citit sa schriem si sa calculam nu stiu dc ne trebuie istorie.no infine.Probabil se devenim mai inteligentirolling on the floor dar mie nu pre imi plc istoria. iiFF grea.broken heart

| JadeBGE a răspuns:

Pai...Ea te ajuta sa cunosti multe lucruri din ytrecut pe care poate daca nu ar exista materia istorie nu le vom descoperi vreodata. De exemplu mie mi-a predat saptamana asta (eu sunt a 11-a) Grecia Antica. Am aflat despre zei si despre legendele lor. Mie mi-a placut cel mai mul Hades zeul infernului. Este foarte interesanta! Daca vreodata o sa te intereseze ceva din trecut sa te duci la doamna de istorie. Funda?

| PewDyePye a răspuns:

Pai te ajuta sa cunosti istoria romaniei...

Funda pls big grin