| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultate pot merge? Sunt la un liceu agricol,si in general materia preferata romana si informatica,mi-ar placea o cariera de detectiv, ce ziceti? Ce recomandati?

1 răspuns:
| adfcg a răspuns:

Indiferent de profilul liceului poti merge la orice facultate vrei.Adica cineva care a mers la un liceu mate-info poate da la Medicina sau Psihologie oricand, scopul liceului este sa-ti imbogateasca cultura generala si sa te faca sa-ti dai seama pe ce domeniu ai vrea sa te axezi in viitor.Important e sa te concentrezi pe materiile la care ai vrea sa dai la facultate. Uite aici o intrebare asemanatoare, cu niste raspunsuri care te vor ajuta:
http://www.tpu.ro/......merica-ce/