| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultatea ai putea sa mergi dupa ce termini liceul la stiinte sociale?

2 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

La orice facultate vrei tu nu e ineaparat sa urmezi o facultate dupa liceul care l-ai facut.Conteaza sa iei bacu si mai departe faci ce iti place, mergi la orice facultate vrei tu.Iar daca vrei in acelasi domeniu gasesti Universitati/Facultati de stiinte sociale si politice, filozofie.

| Hikarie a răspuns:

La absolut orice facultate doresti tu.
Nu conteaza la ce profil termini. Poti merge foarte bit atat la drept, la medicina cat si la inginerie.
Totul depinde de ce iti place tie, de ce vrei sa faci mai departe.
Eu iti recomand un profil de stiinte sociale pentru ca este mai lejer, la fel si examenul de bacalaureat si mai departe poti alege orice facultate doresti tu