| Gaby_5114 a întrebat:

La ce liceu trebuie sa dea cineva care doreste un job in jurnalism?

Răspuns Câştigător
| inniers a răspuns:

DEPINDE...in primul rand, cea mai buna alegere, care chiar te indruma spre jurnalism este filologia, ca si profil.liceul il alegi dupa medie. Sper ca te-am ajutat:*big grin

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

În principiu la un liceu care are și profil umanist. Dar poți urma orice liceu dorești ca să poți ulterior să urmezi facultatea dorită. Exista jurnaliști specializați pe domenii: economic, juridic, modă etc.

| ascovit a răspuns:

La orice liceu care sa aiba profilul de jurnalism, pe care va trebui sa il urmezi, insa se poate si la profil filologie. O zi buna!

| effect a răspuns:

Pai la filologie e cel mai potrivit pentru ca faci multa romana si doua limbi straine :-)

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Umantonguefilologie tongue

| inniers a răspuns:

Pai in afara de filo, pe socio-uman.cred.nu sunt 100% sigura ca te ajuta in facultate...dar este o optiune, adevarul este ca poti da si la real[ mate-info, stiinte] iar apoi sa intri la facultatea de jurnalism doar ca s-ar putea sa-ti fie mai greu, spre deosebire de filologie care te indruma spre asa ceva.

| Gaby_5114 explică:

Si in afara de filologie?