| Căpşunnă a întrebat:

La ce prfil ma-ti sfatuii sa ma duc. stintele naturii sau stinte sociale?happy care este graadul de dificultate carre se da la bac?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Stiintele naturii...cred ca e mai bine acolo, trebuie s te descurci la biologie, chimie si lista poate continua cu altele mai putin importante happy
Daca te duci la filo dai teza la latina whistling
Daca dai la stiintele naturii dai la biologie sau chimie parca thinking
Daca dai la socio dai la geografie sau istorie dar nu dai la mate big grin (fiind la socio mie imi convine)laughing
Si daca esti la mate info dai la info(de care vei avea nevoie indiferent de clasa pe care o alegi)
cred ca la socio e cel mai usor...dar mai e muuuuult pana la bac ...nu chiar atat de mult)cine stie ce se mai schimba pana atunci.

3 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Sunt 2 prifile destul de diferite. Depinde ce iti place mai mult.
Daca iti place biologia, iti place (cat de cat) matematica (repet, nu trebuie sa fi as) atunci de-te la stiintele naturii.
Daca iti place mai mult Istoria, geografia, romana, atunci du-te la stiinte sociale. Depinde ce preferi happy

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu sunt cls a 12a la stiintele naturii.pot spune ca nu a fost greu.dar nici usor pana acum.trebuie sa stii foarta multa chimie si biologie.si bacu`.la fel.thinking daca inveti.ti se pare usor. daca nu, nu happy

| georgiana14 a răspuns:

Deci eu zic stiintele naturi este mult mai bine si mai usor nu este asa greu la bac conteaza sa inveti atat ceilalti ce aupicat nu au invatat bafta funda?