| anonim_4396 a întrebat:

La ce sa stai pe mess daca 98% din lista si bat joc de tine?

La ce sa stai pe facebook daca 99% din (asa zisii prieteni) te vorbesc pe la spate?

La ce sa mai fii optimist daca tara asta se duce de rapa chiar daca noi incercam sa o scoatem?

La ce sa mai zambesti daca stii ca doar familia si singuru prieten adevarat pe care il ai iti mai sunt aproape, restul te respinge?

La ce sa mai TRAIESTI daca toti iti vor raul?

Eu vreau ca nimeni sa nu aiba aceeasi problema care o am si eu acum.

Pot spune "Romania te URASC".

3 răspunsuri:
| OrangeJuice a răspuns:

Dar te-ai gandit ca poate toate pleaca de la tine? Ca TU esti cel care nu e ok?

| ndc a răspuns:

1) nu mai sta pe messenger atunci.
2) nu mai sta pe Facebook atunci.
3) cine a zis ca trebuie sa fii optimist? Indiferenta e mult mai buna.
4) nu-ti ajung familia si un prieten?
5) toti iti vor raul? Inclusiv familia si prietenul mai sus mentionat?
6) ce problema ai acum? Depresia, chestia aia mica si enervanta de care sufera aproape toti adolescentii din lume?
7) mi se pare putin cam far-fetched sa dai vina pe tara pentru problemele tale personale, dar cum vrei tu. Sunt ultima persoana care ar trebui sa vorbeasca despre patriotism.

| roZatoare a răspuns:

Nu trebuie sa fi asa suparat, crede-ma nici eu nu pot sa zic ca am prieteni adevarati, toti se folosesc de mine si dupa nici nu mai exist pentru ei, macar tu mai ai un prieten, eu nu...Trebuie doar sa accepti situatia, pentru ca altceva nu poti sa faci, si sigur in viitor o sa gasesti prieteni adevarati.