| kitty_8919 a întrebat:

La ce se refera baieti cand spun despre o fata ca este pitzipoanca?big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tips and tricks. Cum îți dai seama că o fată e pițipoancă? Dacă îndeplinește mai mult de 2 criterii din cele de mai jos:
1. E plină de bijuterii și alte accesorii
2. Se îmbracă obscen, sau cu haine lucioase
3. Ascultă manele
4. E analfabetă
5. E fițoasă și încrezută (really, about the same sh*t)
6. Are un vocabular murdar
7. N-are pic de bun simț
8. Se consideră superioară oricui
9. Se fardează cu lopata, dă cu un litru de parfum (3-4 arome) pe ea, ș. a.
10. lista poate continua...

18 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

La vorbe. daca ma rog. are 17 ani si iubeste tweety raised eyebrows hay ca asta e pitzi.sau cum arata.prea machiata prea. nu stiu cum sa-ti explic straight face

| yellowalien a răspuns:

Http://pitzipoanca.org/ arunca o privire pe-aici si-o sa-ti dai seama;)

| cioko19 a răspuns:

Buna!

De obicei ei se refera la aspectul fizic. Si aici ma refer.la o tona de machiaj. haine de "fite" si chestii de genul acesta.

| night_crawler a răspuns:

La comportament in primul rand. apoi la felul cum se imbraca...si la modul de a vorbi happy

| JoJo a răspuns:

Uite aici:P (in general se refera la aspect...aspectul ala de c***a)scuze limbajul:D
http://www.pitipoance.ro/

| kitty_8919 explică:

Stai linistita ca nu mi-a zis nimni asa... da noua iubita a unui bun amic are porecla pitzi si cica vine de la pitzipoanca...mersi pentru rasp mutzi facut sa imi dau seama de ce era vb.:*

| r8driver a răspuns:

Mica de ani, de staturawinking

| r8driver a răspuns:

M-ai vreau unul s-a fie zecerolling on the floor rolling on the floor

| r8driver a răspuns:

Eu sunt prost!
A-m cautat si eu cuvantul asta{ pitzipoanca } in dictionarul roman, si nu am gasit nimictongue
Deci...

| Magic a răspuns:

Http://www.drako.ro/2009/02/03/despre-pitipoance-si-cocalari/ eu cred ca iti este de folos acest site.este toata explicatia acolo.:D

| YepIsSuspended a răspuns:

Tu la ce crezi?

| TeoIonela a răspuns:

Deci:sa incepem:cred ca in viziunea baietilor, sunt fetele care isi dau cu luciu de buze de parca si l-ar fi umplut cu botox...calea care merg cu fundu in spate si cu gentuta pe mana ridicata si alea carora le suna singurul telefon si se intreaba:ftaaa...care telefon imi suna? ala din mana meah dreapta sau ala din mana meah dreapta? fta, sunt intr-o dilema...laughing''inchei citatul...laughingpapalove struck

| TwilightSavedMyLif3 a răspuns:

Parerea mea :

1. se imbraca prost;
2. isi fac poze "fara numar" din toate unghiurile si le pun pe hi5;
3. e demodat cu "sal, cf?, asl pls, bine am f las ca am trebuie, etc.;
4. sunt proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@clown82
Eu am cred ca 1. 60raised eyebrows si 16 ani. asta inseamna ca sunt pitzi?happy
Eu nu cred. Ai dat cel mai stupid raspuns. nu conteaza inaltimea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica la felul in care arata, cum se imbraca, se machiza,, etc ( e iesita din tipare, in sensul rau al cuvantului)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca ai raspuns la fel de stupid ca si clown82
cum "are 17 ani si iubeste tweety "
WTF! tu cati ani ai 12?happy mai bine nu raspunde daca nu stii. E chiar invers! pitzi e aia care la 17 ani se crede de 20 si si mare desteapta da e proasta de pute, se imbraca cele mai de *** haine, cu bratari o tona, cu unghii cat capu d mari si model d leopard si taoata ziua se uita numa in oglinda! Cel mai bine a raspuns luchass!
doamne cat tampenii am putut sa aud azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pitzipoance is "alea" care se imbraa excesiv de roz, isi fac poze in oglinda de la baie, cu picioarele pe WC sau pe vana, tin buzele ca fundu` la gaina (imi cer scuze de expresie, dar asa e), isi tatueaza sprancenele, se`mbraca doar imitatii de Gucci, Dolce&Gabanna, etc si poarta ceasuri cam de marimea celor de` le tinea bunica pe perete, alea aurii/galbene mari, daca stihappy sau cel mult de marimea ceasului de la Catedralastraight face laughinglaughinglaughing.

Deci baietii se refera la astea ca fiind pitipoance, sper ca nu ti-a zis cineva asa ceva, pentru ca din poza nu pari deloc!shame on you
:*:*:*:*

| SexyBarbieDoll a răspuns:

De obicei baietii zic despre o fata ca este pitzipoanca in momentul cand sunt respinsi de aceasta.parerea mea ca pitzipoanca este o fata aranjata si ingrijita.si hai sa fim serioase...multe dintre pitzipoance sunt foarte feminine.de ex mersul pe tocuri, mie mi se pare aproape obligatoriu la o fata.in fine...fiecare cu propria parere.eu recunosc, sunt pitzipoanca si sunt mandra de asta si pot spune ca am mult mai multa clasa decat specimenele care ma critica si care nu demonstreaza prin nimic ca sunt mai bune decat mine, din moment ce ma judeca fara sa ma cunoasca