| ForbiddenLove23 a întrebat:

La ce se refere termenul de "iluminati" mai exact? ...ma refer atunci cand este folosit la videoclipuri..nu la acel grup. spre exemplu era intr-un comentariu pe youtube la melodia Rihann-ei-S&M...o scena in care ea aparea imbracata intr-un costum gen"iepuras"..si nu am inteles ce legatura avea cu iluminati. Daca imi puteti explica la ce se refera cei care lasa comentarii cu iluminati mi-ati fi de mare folos! >Multumescbig grin

2 răspunsuri:
| LiviuAlexoiu a răspuns:

Unii folosesc acel cuvant (in cultura internetului nu IRL) ca sa arate ca este ceva rau la mijloc. ceva putred.

Iti pot explcia mai mult daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termenul respectiv este folosit în videoclipul unei melodii cu scopul de a atrage atenţia tuturor paranoicilor care au senzaţia că există o organizaţie secretă ce ne conduce lumea din umbră.