| DaciaRomania a întrebat:

La ce vârstă ați avut voie de la părinți, să consumați bere?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

DUPA 18 ani, cand este legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe la 16-17 ani mai aveam voie juma de pahar, nu prea imi placea atunci. Era amara

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu am avut nevoie de aprobare. Am inceput tainele drojditului de pe la 14 ani de unul singur sau cu prietenii.

| LisaJulie a răspuns:

15 ani

| 1onur a răspuns:

Urăsc băutură de orice și ce fel mai bine rămân fără limbă decât să bea și PROSTIMEA.

Lui tatăl meu îi plăcea băutură la greu am văzut în ce hal poate aduce băutura omul mi-am loat lecția de la el eu nu vreau sa fiu in alcoolist boschetar. Dacă mă luam după părinți fumam beam băutură și de la 12 ani norocul meu in viața este că Dumnezeu mă ferit de tot ce este mai rău pe lumea asta și mă învață de bine nu de rău

Beți apă curată nu PROSTIMEA.

| 1onur a răspuns:

Nu va face cu nimic mai bărbați băutură și alcoolul va PROSTEȘTE SI NENOROCEȘTE

| DeeDee817 a răspuns:

De la 16 ani am început