| naviDIabLO a întrebat:

La ce varsta e bine dpdv psihologic sa-ti incepi viata sexuala?

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De regula cel mai bine e dupa 18 ani.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Când te simţi tu pregătit.

| mariaw a răspuns:

E o intrebare pur subiectiva, pentru ca e si normal ca nu toti sa se maturizeze in sincron. Dar pentru o estimare-17

| octavianpas a răspuns:

Cat mai tarziu, cand simti ca esti pregatita sa nu regreti dupa ceea.

| secret_2712 a răspuns:

La 18 ani...bine.nu neaparat.altii se dezvolta si se maturizeaza mult mai rpd.si cel mai impt(parerea mea)e sa iti incepi viata sexulata atunci cand stii sigur ca esti pregatita.

| naviDIabLO explică:

Eu asa vrea sa o incep dar nu am cu cine si imi pare foarte rau cred ca o sa ajung un frustrat

| lexony a răspuns:

La 18 anisori.laughing

| love_cat a răspuns:

Pai e bine la 18...

| PlAC a răspuns:

Dupa 18

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani cel mai devremewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dpdv psihologic nu exista o virsta anume pentru a-ti incepe viata sexuala.Se incepe cind organismul este pregatit pentru asta si cum organismele evoluiaza diferit n-am putea stabili niciodata o virsta sigura.

| Irina_5161 a răspuns:

Dpdv psihologic peste 17 insa sa nu fie mai tarziu de 23 de ani