| NUUSTIU a întrebat:

La ce varsta este normal pentru o fata sa iasa in club sau la discoteca. Argumentati. dau funda.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 18 ani este majoră și are și un bagaj minim de informații.
Pa, pa.

| kattya96 a răspuns:

Hmmm... depinde cum se maturizeaza fiecare, cu cine sta, si cat de stricti sunt parintii ei happy.
Este foarte dificil sa-ti dai seama. Iti spun in cazul meu, eu am 14 ani prietenii mei sunt mai cumintei si parintii foarte stricti crying, deci eu inca nu ma duc la discoteca insa merg la fiecare concert pe care il prind (Daca am timp). Dupa parerea mea aceste trei elemente : maturizarea, prietenii, parintii sunt foarte importante. Cred ca cel mai bine este pe la 16-18 ani, depinde de fiecare happy

| smile a răspuns:

Pai... varsta conteaza dar si parerea parintilor in legatura cu acest subiect.Este foare posibil ca parintii sa nu te lase sa iesi in club(daca ai pana in 18 ani)deoarece acestia considera ca trebuie sa te protejeze de niste riscuri(violul). Nu vreau sa te speri insa la discoteca se poate intampla orice chiar dac esti o fata cuminte careia nu ii place sa aiba probleme.Succes.fundita?

| anss23 a răspuns:

17 ani.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Peste 18 ani! În club se pot întâmpla multe nenorociri, băieți vagabonzi care merg la agățat, răpesc fete etc. Fetele trebuie să știe de cine să se ferească, cum să reacționeze în diferite situații etc. Și în majoritatea cluburilor, intră persoanele peste 18 ani!

| IQOnly a răspuns:

Depinde daca o lasa parintii ei.De obicei se intra la varste mici, daca fata arata de 18 ani poate sa intre in club...chiar daca nu are voie.

| Mariiia a răspuns:

In ziua de azi nu mai exista o varsta pentru ceva anume. Multi o iau inainte. Dar ca sa poti intra intr-un club trebuie sa ai minim 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 18 ani!

| oana_5424 a răspuns:

Cred ca 17 ani... oricat de bine ar arata la o varsta mai mica eu cred ca daca e prea devreme te plictisesti mai tarziu atunci cand trebuie sa te distrezi cu adevarat intr-o discoteca