| ralucaralu a întrebat:

La filologie bilingv se da un examen separat? Sau se intra ca la orice alt profil?

4 răspunsuri:
| DianaLostInDreams a răspuns:

Se da un examen separat si trebuie sa iei treci de nota 5 ca sa il iei.Trebuie o cerere de la scoala ca sa te inscrii la bilingv. Cere detalii profesorilor.

| Paris a răspuns:

Se da un examen, intr-adevar, nu stiu care este nota pe care trebuie sa o ai ca sa il treci insa stiu ca trebuie sa ai nota mare ca sa intri la profil. cel putin asa-i lanoi in pitesti. pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua diriginta ne spune numai prostii cum ar fi ca 2 dintre liceele care mereu dau examen impreuna dau separat si multe alte chestii care afli ca nu sunt de fapt cum spune ea si iti dai seama ca in profesorii de azi nu mai poti avea incredere ca te ajuta sau te pun sa faci niste lucruri ce nu iti vor aduce satisfactie nerecunoscand ca de fapt ei sunt cei ce gresesc si fara informatiile necesare. Am terminat si nu m-am raportat la intrebare. Da se da examen pe care si eu il dau. Se da examen la profilele bilingve si la cele cu intensiv engleza, respectiv franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da un examen... 1 ora pentru scris trebuie sa ai minim nota 6... dar exista o problema la profesori eu de exemplu am fost intrebat de eroii din Cold Warrior si mi se acordat numai 1 punct din 3.bafta!