| anonim_4396 a întrebat:

La mine in cartier sunt foarte multi romii
si unul dintre ei astazi s-a luat de mine nu am stiut cum sa reactionez pentru ca el era unul foarte cunoscut si nu puteam sa dau in el veneau multi mai multi si nu-mi place asa sa cad de fraier ma gandesc ca daca viitoare cand il intalnesc iar o sa fie asa si nu stiu ce sa facstraight face

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Teoretic situaţia se prezintă pe dos, adică ei sunt cei discriminaţi, atacaţi şi marginalizaţi. La viitoarea întâlnire ar trebui să-i explici ce frumoasă e Franţa...
Lăsând gluma la o parte încearcă să-l eviţi, confruntările mai ales cu acest gen de persoane nu duc la nimic bun. Chiar dacă să zicem că ai reuşi să-l pui la punct, la următoarea întâlnire va veni cu tot tribul după el.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anunți poliția, asta trebuie să faci dacă nu poți să-l ocolești!
Pa, pa.