| anonim_4396 a întrebat:

La mine in scoala sunt intr-o clasa vreo 6 fitoase.Pe colegele mele le-au chemat sa le zica k sunt fitoase si ne-au mai zis ca ele nu au animal planet acasa asa ca de aceea se uita la noi.Totul a inceput in acest fel:eram in curtea scolii o asteptam pe profa de sport si ele stateau la geam si se holbau la noi.Noi din cand in cand ne uitam si ne miram de ce se uita la noi.Vin pe hol si ne zic cuvinte zignitoare ne da cu, caietele sau cartile in cap din astea.Acum vreau un sfat ar fi bine sa ii zicem directarei care e matusa unei colegi? sau mai bine ne-am supune lor? apropo ele sunt a7a noi a6a

Răspuns Câştigător
| Bixelle a răspuns:

Mah si voi dc stati asa... ce daca sunt mai mare cu un an care e problema ...alea isi bat joc si voi ce faceti ...stati asa si acceptati straight face ...cum dracu sa va supuneti daca sunt a 7 nu inseamna ca sunt cine stie ce... luativa si voi de ele ce sunteti asa... ii puteti spune si matusii alia dar in inainte de asta dati si voi o lectie ceva ca acum doar nu o sa fiti batjocorite si alea sa scape asa pur si simplu... puteti sa le prindeti pe rand sa va luati de ele si niciodata sa nu renuntati... apoi daca ele se uita la voi uitati-va si voi si cand trec radeti cat puteti si arati spre ele... faceti-le poze in care sa iasa nasol rau si le postati pe net sau faceti in asa fel sa vada multi din scoala ca sa le faceti de ras... puneti piedici varsati sucu pe ele etc laughing))... ce naiba sunteti asa... n`aveti imaginatie deloc tonguetongue ...succes! pup :*

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Sa va supuneti?! raised eyebrows Pái unde suntem aici, in epoca sclavagismului.
@Buburuzzz are dreptate, nu incerati sa faceti voi legea, mai ales ca sunteti niste copiii, dar parintii vostri pot lua atitudine vorbind cu directoarea.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Incercati voi sa le puneti la punct.nu prin violenta ci prin cuvinte subtile ce le dor mai tare.
daca mergeti la directoare vor prinde boala si mai mare pe voi, si va veti trezi ca se iau de voi pe strada.nu prea aveti ce face decat sa le puneti la respect. nici sa nu va treaca prin cap sa le lasati sa se comporte cu voi asa in continuare.nu au niciun drept sa faca chestia asta.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Franklyn ...nici eu nu ma pot abtine sa nu iti raspund.
"Te loveste, apoi o bati". Felicitari pentru instigarea la violenta! Tot asa sa faci.Si apoi sa te miri de ce tara e plina de tarani ce gandesc cu pumnul.Sincere felicitari.
Mai ai de invatat despre valorile morale si despre cum sa impui respectul folosindu-te de cuvinte.Pana atunci... spor la spart fete!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Franklyn. aici vorbesti cu niste copile de clasa a 6a ce sunt jignite de niste copile de clasa a 7a. Ce cutite frate?laughing nu crezi ca ai mers prea departe?
Nu-ti face tu probleme de ocupatiile mele... ok?
"lasa'ne pe noi sa traim"...care noi? tu ai impresia ca esti in rand cu lumea si eu pe langa subiect? Te inseli amarnic. Tu nu ai decat sa lovesti, sa bagi cutite in oameni si ce mai vrei tu.Sincer...nu-mi pasa de experientele tale. Daca tu ai trecut printr-o situatie mai aiurea nu inseamna ca toata lumea pasteste asa.Eu si cunostintele mele de ce nu am patit niciodata ceva de genu? Probabil pentru ca oamenii care se injosesc la asa ceva..."isi citesc clientii".
Nu ma mai bag la discutii in contradictoriu cu tine...pentru ca e clar nu nu are niciun sens.Nu le poti duce la bun sfarsit.Nu stii dezbate o chestie.Nu ma bag la discutii cu oamenii ce au impresia ca ei detin dreptatea si adevarul suprem.
Mult succes la spart fete si bagat cutitul in oameni!

Ah! inca ceva. Un om inteligent poate face pe oricine din cuvinte. Daca tu consideri ca a face pe cineva din cuvinte inseamna a`l pomeni pe Dante Alighieri...iti inteleg stilu.Aici nu e vorba ca nu ai cu cine...de fapt...nu poti!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Hei daca va vad ca nu ziceti nimic asa vor face

Trebuie sa vada ca nu sunteti timide

Asa ca nu mai stati asa si trebuie sa fie ceva tupeu

| loundy a răspuns:

Cum sa le lasati sa va faca asta? Tie iti place sa faci ce zic altii? Mai ales ca zici ca directoarea e matusa unei colege o sa va creada. Dar aveti grija ce masuri va lua ca apoi sa nu va evite toata scoala pe motiv ca sunteti paracioase. Ar fi bine sa vorbiti cu ea si sa ii ziceti sa fie prezenta cand alea se iau de voi fara motiv dar ele sa nu stie ca e si ea acolo. Adica sa para ca a aparut din intamplare. Bafta!

| Natassha a răspuns:

Scumpo, nu le mai bagati in seama. spune parintilor, in primul rand.
Ele se cred mari si tari, doar pentru ca matusa uneia este directoarea.

| lplostonyou a răspuns:

Nu va lasati ``terorizate`` niciodata si vorbiti cit mai repede cu diriginta sau dirigintele vostru, iar daca nu se iau masuri, atunci mergeti mai departe la directoare sau director.Important este sa nu mai ``puneti botul`` la toate timpeniile astea, deoarece tocmai de asta nu se lasa celelalte fete, pentru ca au vazut ca a-ti prins ``momeala``.

| buburuzzz a răspuns:

In asa caz ar trebui sa te sfatuiesti cu parintii, doar ei vor avea autoritate in fata acestei probleme...

| ShaKuri a răspuns:

laughing. foarte frumos. " animal planet". vorbiti cu directoarea.in felu asta nu o sa va mai bata in scoala...ci .la colt de blochee hee.have fun,

| franklyn a răspuns:

Nu ma abtin sa nu ma iau de pupimik, iar... Citez: " incercati voi sa le puneti la punct.nu prin violenta ci prin cuvinte subtile ce le dor mai tare. "
Ce sa faca mah? Adica sa vina cineva la mine si sa ma loveasca si eu sa i spun : stai! Nu este frumos cea ce faci. Esti pasibil de o amenda, pentru ca aceasta este o agresiune fizica, bla bla bla. Sau sa i spun : frumusetea ta, se oglindeste in comportamentul tau si in adancul sufletului... ( [laughinlaughter] )
Te loveste, apoi o bati. Sau daca nu, vorbeste cu directoarea, sau asa mai departe...
PS: NU STA FARA SA FACI NIMIC, SI NU LASA CAPU PLECAT NICIODATA...

| franklyn a răspuns:

Pupimik... pai am mai spus... daca cineva vine si ma loveste, sa il felicit si sa i vorbesc despre Dante Alighieri? Imi da una, apoi scoate cutitu si il implanta in mine, sau poate ma omoara in bataie... ( dk nu sti, nu mai vb...eu am precut prin din astea...si era la ora 1, in plin centru... a scos cutitu la mine si a venit tot in spatele meu. Tu vezi'ti de barbie alea a tale, si ramai in lumea ta...numa cand o sa te trezesti o sa fie prea tarziu... ). Invata'ti tu acolo despre valorile morale, cum sa impui respect, statu de drept, sau ce mai vrei tu, si lasa'ne pe noi sa traim...
PS: si nu, nu vreau sa impun respect prin cuvinte, ca nu am cu cine...

| franklyn a răspuns:

Lasa copile...cand o sa fi mai mare, ai sa intelegi...( sau daca tu stai in sat in care is 7 persoane, va inteleg, toti pocaiti, si frati ). Uite aici dovada, ca traim in lumea in care traim laughing, nu iti dai seama?
Schimba tu cu, cuvintele ce vrei happy... fa o lume mai buna din cuvantul " te rog " sau " multumesc ".
Daca nu sunt de acord cu tine, nu inseamna ca nu pot purta o discutie, nu stiu sau nu o pot duce la bun sfarsit happy ( nu sunt ca altii, nu ling pe nimeni in *** ), inteleg ca te'au votat niste prieteni sa ai nu stiu ce fundite, stegulete, ce or fi, da asta nu iti da tot timpu dreptate. Aceasa este o discutie contradictorie...Este si normal sa nu ajungem nici unde.
Da, unu destept poate face pe unu prost din cuvinte, da' cand se bat/il bate unu prost pe unu destept, nu se sta de vorba, ca saracu ala prost, gafaie cand da cu pumnu/picioru, si nu poate...
Iar de faza care am patit-o eu, aici se vede tot timpu omu neindemanatic. Daca iti dau un exemplu, te iei de el happy...foarte frumos...Nu am zis ca o sa ajunga alea de cls a 7 la cutite, de ce te iei de asta? happy... in +, orice e posibil... ( asta te doare pe tine, ca vrei sa fi cea mai buna, desi sti ca nu e asa... de ce nu lasi pe alti care au trecut prin viata, sa isi dea cu parerea, le ocupi locu de comment pe pagina... ti'am zis, pentru fundite... happy ). Daca vrei iti las id, sa mai vbwinking...
PS: cum am mai zis int'un comment, toti va dati cunsocatori da' nici unu nu ati trecut prin asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te descuraja...vei trece cu bine peste asta si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta insa nu fac decat sa le ignor pentru ca ele nu vor decat sa se creada superioare, dar nu uita tpti suntem egali, Iar in cazul tau te-as sfatui sa bine pur si simplu cu ele pentru ca nu ar trebui sa se comporte asa chiar daca matusa la una din ele e directoare. j pana l urma apeland la directoare e posibil sa rezolvi, pentru ca at cand aceasta va auzi ii va spune fetei j aceasta at poate va incerca sa se linisteasca, fiindu-i rusine de matusa ei.eu nu pot decat sa iti urez multa bafta j sa incercati totusi sa va intelegeti ca pana l urma o sa va para rau...prietenia e ff valoroasa...

| Alina_Liana_1999 a răspuns:

Zile dirigintei voastre sa vorbeasca cu a lor si daca continua comportamentul asta le spuneti calme CE VAM FACUT NOI? DE CE VA COMPORTATI ASA CU NOI?