| mirela_6350 a întrebat:

La o sarcina de 2 luni se poate face chiuretaj cu aspirator? Si care este diferebta dintre aspirator si chiuretaj normal?

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Wtf

| Alinaga a răspuns:

Nu stiu daca poti face aspirare dar chiuretaj da poti sa faci la 2 luni. diferenta este ca prin aspirare ti-l dezmembreaza(pe copil)si ti l aspira adica iti introduce un furtun in vagin si scoate bucatelele, iar la chiuretaj ti l dezmembreaza si ti l scoata cu ajutorul ustensilelor.eu am facut chiuretaj acum o saptama eram in 7 saptamani. sunt din Bucuresti am platit 500 ron anestezie totala nu am simtit nimic fizic daca ti e frica(iti spun pentru ca si mie imi era)dar sufletul doare enorm si am avut tot felul de vise ...cand vad copii pe starad lacrimez in fiecare noapte plang si nu am somn si ma rog la dumnezeu ca bebe al meu unde o fii sa fie bine si sa ma ierte pentru ceea ce am facut. daca chiar nu l poti pastra fa avortul dar daca ai resurse financiara si morale din partea familiei pastreaza l.in cazukl in care faci avortul data viitoare protejeaza te! asta am sa fac si eu!
ps:daca te hotarasti sa faci avort fa -o repede pentru ca fiind in postul craciunului nu prea o sa se mai faca mult timp su dupa va fi prea tarziu si nu o sa mai poti face
sper ca te am ajutat