| lary67boy a întrebat:

La profilul stiinte sociale cate ore de mate, romana, fizica se fac? Please help me!

Răspuns Câştigător
| antonella_5557 a răspuns:

2 ore de mate, 4 ore de romana, 2 de fizica

4 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

Putine dar vei afla cand incepe scoala...acusi acusi vine vacanta!

| afrodita17 a răspuns:

Stiinte sociale e aproximativ cu profilul de filologie...amandoua fac parte din aria curriculara umanista.

eu sunt la filologie.momentan mai am un an si termin... ce pot sa iti spun este ca am 8 ore de romana pe saptamana, 5 de engleza, 3 de franceza, 3 de istorie, 1 de latina...si tot asa(bineinteles acest numar de ore cu tot cu optiunile lor)...pe acestea se bazeaza mai mult un profil umanist... teza dau la romana, engleza, latina si istorie sau geografie...am facut mate doar 1 an in clasa a9a apoi in loc de mate fizica si chimie, din clasa a 11a sau transformat intr-un singur obiect numit stiinte...pe diploma de 10 clase nu iti va scrie nici o specializare si am auzit ca nici pe cea de-a 12a...de la profil de genul acesta poti face orice fel de facultate doresti...

eu una regret doar faptul ca nu mai scap odata de profa de romana, care e o zgripturoaica si nu vrea sa iasa odata la pensie...in rest... e super profilul...

| baba a răspuns:

Clasa mea a fost filologie şi a fost pusă să opteze între socio şi asta. La socio ştiu că ar fi rămas 2 ore de mate (vreme ce la filologie nu am mai făcut deloc mate, fizică, chimie, bio), la socio ai mai multe ore de sociologie şi economie, vreme ce la filologie scade nr. de ore de istorie şi geografie şi se compensează cu mai multe de latină, franceză şi engleză.
Aşa a fost la noi.

| St!L a răspuns:

Esti stiinte sociale?