| AnneIsHere a întrebat:

La scoala este o fata care nu ma lasa in pace sa de mare ca este cea mai tare si toate cele, pe facebook comenteaza urat desi i-am dat block si daca al bate-o toata clasa ar sari pe mine ca ea e cea mai tare si na (cea populara si rea cu iubitul cel mai tare) si na cum o pot detrona? Vhiar daca se comporta urat toata lumea o place

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-i in primul rand ca nu te afecteaza comentariile ei, ceea ce face si ce spune, parerea ei in legatura cu tine si rautatile ei.Pentru ca pe oamenii de genul ei cel mai mult o deranjeaza ca rautatile ei sa nu fie observate, ca cel pe care il ataca sa nu-i acorde atentie.Asa te poate lasa in pace, si cel putin o poti enerva si tu ca nu ii acorzi importanta.Nu incerca sa devii ca ea, sa te razbuni in modul in care o face si ea, arata-i ca nu sunteti egale si esti deasupra ei si demasc-o in fata celorlalti.Fii tu mai buna,fii foarte aranjata,imbraca-te cu stil si in pas cu moda cu machiaj si coafura adecvata,incearca sa ii castigi prietenii, vezi care e diferit printre ei si imprieteneste-te cu acea persoana si fa-o sa te infiltreze si pe tine in grupul lor, ca apoi sa fii tu mai interesanta decat ea.Fii amabila cu ceilalti,incearca sa nu ai discutii contradictorii cu ei,imprieteneste-te cu fetele populare,incearca sa gasesti un subiect de discutie interesant si sa te bagi in seama cu ele, sau sa conversati despre lucruri noi pe care le-ati auzit, despre cineva pe care ele nu suporta.Trebuie sa le arati la restul ca tu esti o prietena mai buna si o persoana mai de treaba,mai sofisticata,si ei sa-i demonstrezi ca cine se ia de tine plateste. Vorbeste frumos cu colegii,fii amuzanta, invata sa barfesti si sa te bagi in discutii, sa fii zambitoare si o persoana foarte sociabila si amabila.Cand te mai ataca,spune-i o replica taioasa care sa o faca sa isi tina gura,afla ceva despre ea cu care ii e rusine,si spune-i-o in fata sau de fata cu ceilalti,sa ii defaimezi imaginea,sau daca nu stii nimic picant despre ea,atunci invata sa ii raspunzi cu aceeasi moneda,sa spui vorbe si replici care sa o lase cu gura inchisa,sa nu mai stie cu ce sa se apere, nu o lasa sa te faca de ras, dar nici nu fii ca ea.

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Uite, nu trebuie sa o detronezi ca sa fi tu cea mai tare! cred ca tu esti bine asa cum esti, de ce sa te umilesti incercand sa fi ceea ce nu esti? las-o pe ea in lumea ei pentru ca la un momentdat de la atata aroganta va cadea singura!
incearca sa o eviti si sa iti vezi de ale tale!
Uneori, e mai bine sa pierzi o lupta, decat sa o castigi facandu-te de cacao!

| NatureSelf a răspuns:

Te vede ca esti singurul care nu i cade in plasa, asa ca insista sa fii si tu la degetel, daca vrei sa scapi de ea, dai de inteles, tu esti the best. Bafta

| Tynnna a răspuns:

Si fii tu exact opusul ei. Fii tu fata cea mai aranjata, care nu vorbeste urat ca ea, care este mai sociabila si mai saritoare decat ea si o sa vada si colegii tai cine merita atentia lor. asta daca intr-adevar esti o tipa de treaba si nu doar o colega invidioasa. Si totusi daca nu te lasa in pace inseamna ca o deranjezi cu ceva, poate chiar ea e invidioasa pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are povestea asta cu categoria asta?