| Laurretta a întrebat:

La scoala s-a deschis un cabinet de psihologie si as vrea sa ma inscriu si eu dar nu am curaj. nu stiu despre ce as putea vorbi la prima intalnire.

Răspuns Câştigător
| Delire a răspuns:

Buna! fa'ti curaj si inscrie'te, poti invata multe! poti vorbi despre iubire...prietenie,etc de ex, poti pune niste intrebari...si incearca sa-ti raspunzi singur/a
Oricat ai incerca, nu potin ignora persoane dragi.Cand inima se revolta impotriva ratiunii, iubirea ramane mai presus de orice, chiar daca ai mii de motive sa urasti.Nu cumva asta inseamna ca ca iubirea,in orice "forma" a ei,e raspunsul la intrebarile si leacul la nelinistirilor noastre

De cate ori nu determinam o persoana draga sa devina dependenta de ajutorul nostru? Nu cumva ii facem mai mult rau? In loc sa ajutam pe cineva sa scape de probleme,n'ar trebui,mai degraba,sa'l ajutam sa se descurce singur?

Sau despre viata...
Nu e greu sa visezi, e greu sa crezi ce ai relizat, si ce mai poti realiza daca esti fidel visurilor tale

Exista un pod care merge de la COPILARIE la TINERETE.Fiecare il urca cum poate el mai bine.nu e usor sa ajungi pe partea cealalta,dar facand'o, descoperi o lume diferita fata de ceea ce vede'ai tu, cu ochii de copil.Acea lumea ii asteapta pe cei ce pot visa, pot lupa pentru visele lor si au curajul sa isi invinga temerile!
sper ca te'am ajutat, macar putin>:d< o zi placuta