| paty00 a întrebat:

Lamaia si musetelul chiar au efect in ceea ce priveste decolorarea parului sau deschiderea lui cu cateva nuante?
Si ce imi spuneti despre scortisoara
P.S.:nu vreau link-uri, as vrea sa aud o opinie sau daca cineva a incercat asa ceva ori alte metode.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Eu am incercat cu musetel, dar sincer, nu am vayut nici o diferenta.Intradevar,poate nu s-a observat pentru ca am parul saten deschis, dar am incercat sa mi-l inchid cu ceai negru si s-a vazut putin diferenta. Poti sa te documentezi si de internet, o zi frumoasa :*.

| JenniferD a răspuns:

Eu m-am clatit cu lamaie si avand in vedere ca am culoarea castanie cu multe fire blonde aceste fire blonde au capatat mult luciu si pare un pic mai deschis parul, dar nu e mare diferenta. incearca si cu ceai concentrat de musetel iar daca nu merge si vrei neaparat sa ti-l deschizi incearca cu o vopsea, eu incerc sa mi-l inchid si m-am decis sa folosesc o vopsea gen mousse (se aplica mai usor si nu iti afecteza atat de tare parul, plus ca daca ai parul lung iti ajunge un tub)iar scortisoara nu cred ca are vreun efect. pentru o nuanta de roscat incearca extract de henna, ca sa il mai inchizi cu frunze si coji de nuci( am incercat si are un miros urat, pentru ca trebuie sa le pui in apa fierbinte ).

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu o solutie ruseasca COLOR OFF, este foarte buna, dar nu decoloreaza parul natural, numai cel vopsit, dar nu arde absolut deloc parul, aici gasiti mai multe informatii: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
sau la nr de telefon : 0754921669