| abbby a întrebat:

Lamuritima si p mine faza cu sf lumii ca nu inteleg... funda si vot mersi

Răspuns Câştigător
| CenturyChild a răspuns:

Mah faza e ca fiecare are propria lui teorie. Din cate am citit eu am inteles ca toata faza cu 2012 a pornit de la fimul 2012 care a lansat teoria cum ca in 2012 va veni sfarsitul lumii ca pe un fel de reclama. Lumea s-a panicat si au inceput sa curga mesaje de intrebari catre NASA. N.A.S.A a cercetat problema dar s-a constatat ca nu vine sfarsitul lumii in 2012. Mai era ceva cum ca (,) calendarul maias s-ar termina in 2012 dar asta nu ar avea nimic de a face cu sfarsitul lumii.

1 răspuns:
| razvanule a răspuns:

Nu totul a inceput de la filmul 2012... filmul 2012 a inceput de la calendarul maias care sunt de acord cu tine ca nu are nici o logica laughing, sunt prea putini oameni care cred in asta si sunt sigur ca pana si ei oricat de siguri ar fi... nu ai sa ii vezi in "ultima zi" facand tot ce le-ar trece prin cap pentru ca le-ar fi frica sa nu se insele