| IngerasIngeras2013 a întrebat:

M-am certat cu fratele unei prietene de-a mea din cauza ei (fratisu e foarte de treaba si tot timpul glumim, si facem misto de ea)! Mie imi pare rau ca m-am certat cu el, dar nu stiu cum sa fac sa imi cer scuze? Cum credeti ca ar trebui sa incep!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu... cerandu-ti scuze?
Sa lasi timpul sa "le rezolve pe toate" nu rezolva absolut nimic, doar ca el sa nu mai fie asa suparat, si asta poate sa nu se intample.
Timpul nu schimba nimic, actiunile o fac, asa ca du-te si cere-ti scuze, este singurul lucru bun pe care-l poti face dupa o cearta, in care probabil si tu ai avut partea ta de vina.
Intotdeauna e mai usor sa dai vina pe altul, si comentariu tau la raspunsul meu gen "Dar n-a fost vina mea a fost..." o sa confirme ce am zis.
Nici nu conteaza a cui a fost vina, te-ai certat, iti ceri scuze, asta daca vrei sa te impaci cu el, nu sa sastepti dupa cai albi cu mancare si calmante care sa rezolve situatia.

1 răspuns:
| NCN a răspuns:

Da e cam naspa ce pot zice dar este o solutie tot timpu voi ceva prieteni comuni daca au ceva idei.