| QueeN ♥ a întrebat:

M-am despartit de curand de prietenul meu.eram de 3 luni impreuna... prietenele mele imi tot spun ca nu merita. dar eu il iubesc. ce sa ma fac.sa-i mai acord o sansa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum te simti, sentimentele nu s-au terminat cand ai zis adio. Depinde foarte mult de cauza despartirii, iubeste cu inima nu cu creierul dar intodeauna sa ai ratiune in alegerle importante pe care le ai de facut. Poate il iubesti poate te ma iubeste, dar gandeste-te ca motivul despartirii se poate repeta, nu te implica emotional daca stii ca nu merita, de ce sa pornesti pe un drum gresit. Dar nu uita oricine merita o a doua sansa, oricine are dreptul sa mai incerce odata, dar nu lasa asta sa se repete la nesfarsit. Nu te lua dupa prietene, ci gandeste tu si mereu sa fii sigura pe ce faci sa nu apara compromisuri.

Poate merita poate nu, depinde numai de tine, analizeaza situatoa si vei gasi raspunsuri happy

mult succes kisskisskiss

5 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Tu crezi ca merita? Analizeaza bine motivele pentru care v-ati despartit. Daca e din cauza comportamentului unuia dintre voi si niciunul nu v-ati schimbat, n-are niciun rost.

| mada. a răspuns:

Daca ti se pare ca si el doreste asta foarte mult, de ce nu? din moment ce il iubesti...

Răspuns utilizator avertizat
| Liada a răspuns:

Ai o singura viata... ia toate placerile din ea...

mai bine sa incerci si sa vezi ce a iesit din asta .decit sa regreti tot restul vietii din ceea ca nici macar nu ai incercat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intelege de ce te gandesti la asa ceva, important e ce simti tu nu ce cred pritenele tale, in viata prietenele sunt pe cont propriu, pe nimeni nu intereseaza persoana ta asa ca sfatul meu e sa faci ce te indeamna inima si sa nu asculti pritenele ca ele nu iti vrea binele!