| anca0223 a întrebat:

M-am despartit de pr meu in aceasta seara de 27.12.2011. imi e foarte greu dupa un an si o luna atat a durat relatia cu el. il iubesc fff mult si nu stiu ce sa fac el zice ca is copila si ca ne desp ca asa vrea ell da nu imi zice un motiv anume rec la inceputu relatiei am ascultat niste barfe si am devenit geloasa. dar m-am schimbat si is altfel nu-mi pasa acum si el mo mintit cu multe ff multe si l-am iertat nu vad unde am gresit credeti-ma am facut absolut tot ca sa fie bine si el... tot asa ii... ne-am despartit si mi extrem de greu m-am obisnuit cu el mi ca un frate si cel mai bun prieten ce sa fac? va rog dati-mi cateva sfaturi crying

2 răspunsuri:
| andu_9113 a răspuns:

E dureros sa treci prin asa ceva, dar gandeste'te ca poate nu te iubeste, probabil te'a iubit la inceput si a stat din obisnuinta.Ai gresit ca l'ai iertat mereu,poate ca a vazut ca il iubesti si de aceea a continuat sa "te supere in continuare".Exista multe motive, dar numai el stie de ce a ales sa va despartiti. Poate ca obisnuinta e mai mare decat iubirea la voi...una e sa iubesti pe cineva si alta e sa "te obisnuiesti cu el ca un frate". Lasa timpul sa treaca,poate va impacati, poate o sa se intoarca la tine, pentru ca stie ca il ierti.Impune'ti punctul de vedere pentru ca asa va face mereu! mult noroc!:*