| Alex5yyyy a întrebat:

M-am epilat și acum nu vreau sa mă mai epilez ce pot sa fac sa nu mai crească părul așa mare

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai inceput dansul cu epilatul... pai il continui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Stiu ca doare epilarea deoarece si eu ma epilez dar daca o faci o data pe luna te obisnuiesti si parul se rareste si subtiaza. Poti doar folosi cremele care intarzie cresterea dar si astea se folosesc dupa epilare. Bafta!

| DrGoogle a răspuns:

Cu ce te-ai epilat? Daca te-ai epilat cu lama nasol pentru tine, eu as recomanda o epilare cu ceara sa il mai raresti apoi nu te mai epilezi happy

| Grils27 a răspuns:

Depinde cu ce te epilezi. Daca faci cu lama eu zic sa renunti pentru ca firul de par o sa fie din ce in ce mai gros si creste foarte repede. Cu ceara nu-mi place pentru ca pielea mea e sensibila si se irita. Eu ma epilez cu crema depilatoare, si da, la inceput creste repede, dar cu cat o faci de mai multe ori cu atata creste mai putin si trebuie sa o faci mai rar epilarea. La inceput imi crestea enorm in 3 zile, iar acum pot rezista si 2-3 saptamani fara epilat pentru ca desii imi crete, nu am asa mult, si nu se observa asa tare.