| meee_6909 a întrebat:

M-am indragostit, am ajuns sa ne cunoastem si acum el ma iubeste foarte mult love struck
nu e nimic in neregula cu asta dar intr-o seara mi-a zis ca el nu e crestin e satanist crying i-am zis ca nu e bine si de atunci am fost mai rece cu el, el a inceput sa planga si mi-a zis ca ma iubeste foarte mult si ca o sa se sinucida daca ma despart de el, problema e ca il iubesc foarte muult si el la fel e foarte atent cu mine si face orice pentru mine, dar cand ii zis ca nu-mi place ca e satanist si vreau sa inceteze cu prostia asta, el imi spune ca nu e rau ca nu mi-ar face rau niciodata ca sunt totul pentru el...etc. ce ar trebui sa fac?
nu vreau sa ma despart de el dar uneori se comporta ciudat crying

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Convinge-l ca e o prostie religia lui, du-l odata nu stiu la un preot, la o biserica crestina si poate daca va vorbi cu un preot el va putea sa-l readuca pe calea cea buna, e clar ca tu nu ai influenta potrivita pentru a-l readuce pe drumul cel bun, dar un adult cu experienta [un preot] as zice ca ar fi capabil. Macar incearca, poate va da roade intr-un finalhappy. succes!:*

| Emena a răspuns:

Poate a zis asta la misto. intreaba. l daca vorbeste serios. spune. i ca daca te iubeste, sa incerce sa se schimbe.

| mistakeofyourlife a răspuns:

Pai.ar trebui sa incepi sa ii accepti decizia treptat, chiar daca nu esti de acord cu ea. In fond e o parere de-a lui personala care desi din punctul tau de vedere (bine.si al meu) este gresita, trebuie respectata. Nu trebuie sa ii interzici sa fie satanist pentru ca oricum nu o sa o faca(chair daca la suprafata pare ca o face numai pentru tine). Ceea ce poti tu sa faci este sa ii explici ca nu ebine si de ce, sa ii adcui doveiz si poate reuseseti sa il aduci pe drumul cel bun. daca el nu accepta nu ai ce sa faci. bafta!

| Forevăr a răspuns:

Nu cred ca ar fi in stare sa se sinucida. Spune-i ca il iubesti. Sau daca nu ai curaj dovedeste-i lui ca il iubesti. Daca observi ca se comport ciudat cu tine comportate si tu ciudat cu el...

Răspuns utilizator avertizat
| Sin a răspuns:

Si daca e satanist care e problema?(desi cred ca e mai degraba la varsta la care teribilismul ii clocoteste in sange, ii va trece o data cu varsta)
A incercat sa-ti schimbe religia? Nu? Inseamna ca te iubeste si te accepta asa cum esti.Tu il iubesti? Atunci de ce nu poti sa-l accepti asa cum e si vrei sa-l schimbi?

| PROTOTYPE_2267 a răspuns:

Nu prea ma pricep dar nu te desparti de el s-ar putea sa se sinuida
Dar daca vrei sa te desparti de el fii rasfatata fitoasa lipicioasa
Iti urez noroc

| andrei_2217 a răspuns:

1)baga-i mintile in cap sau spune-i ca-l iubesti si daca nu inceteza nu asta nu mai vb cu el.nu cred ca e in stare sa se sinucida. 2)incearca si tu sa fii ca el. 3)da-mi te rog funta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meee, renunta la el! Nu stiu cati ani ai dar indiferent de varsta nu trebuie sa ai o relatie cu asfel de persoane, nici ca amici.Iti vorbesc ca un crestin, care crede in Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Daca el zice ca e satanist si crede in Satana atunci asa cum crede in existenta lui asa poate exista o alta entitate buna care noi il numim Dumnezeu. Ajutal sa isi puna intrebari cum ar fi : cine sunt. de unde vin. cine a creat tot... daca vreti idu meu ziceti pentru mai multe sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci scuze ca zic tragei o palma sa-si revina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maryano : Dumnezeu nu doreste sa ramana asa acel baiat satanist ci sa se intoarca pe calea cea buna, daca am dat peste un om ca acesta nu trebuie icnorat ci trebuie modelat si indreptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maryano : Daca e asa nu e din vina lui si daca dai peste oameni de genul acesta nu trebuie icnorat ci din contra trebuie modelat si intreptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te simpti norocoasa ca ai un astfel de baiat langa tine lasa faptul ca e satanist la o parte si bucurate de iubirea care ti se ofera daca il iubesti cu adevarat ar trebui sa-l accepti asa cum este si pana la urma nu vei ramane cu el pana la adanci batraneti fi sigura poate o sa vrea el sa se desparta de tine la un momentdat asa ca nu dispera bucurate de iubirea care ti se ofera si apropo a fi satanist nu este un lucru iesit din comun acceptai decizia.