| allexx98 a întrebat:

M-am indragostit de o colega de clasa, suntem colegi de pe cls 1 si acum suntem pe cls 10. Sa ii zic din prima ca o iubesc sau cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Poi,eu cred ca daca ati ajuns la liceu si sunteti in aceeasi cls., are o legatura cu tine happy, dar daca ma insel eu cred ca ar fi bine sa o inviti la un sucwinking, si apoi vezi tu, adica vezi dupa cum se comporta cu tine daca te place sau nu. A, si nu-i spune direct incearca mai intai sai fi ca un prieten si dupa asta ca un iubit! Ceao! succes in "love".happy

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Spune-i din prima, fii barbat! tongue

| Casica a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa o iei mai usor! Poate ca fata se va bloca daca ii asezi o astfel de veste pe tava. Poti sa ii spui asa : Uite, din clasa X te-am remarcat pe tine si mi-am dat seama cum esti. Esti mai originala decat celelalte fete si eu apreciez asta. Eu simt o atractie pentru tine si vroiam sa iti spun ca te iubesc ...asta e opinia mea. poti sa ii zici si direct, dar pot exista emotiile instantanee ale fetei care sa o faca sa intre in panica nestiind ce sa iti spuna si sa plece (mai sunt cazuri )... funda?

| TieN a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar ai putine sanse... odata ce s-a creat o relatie de prietenie si sunteti si colegi nu merge, poate va merge o luna cam asa dar dupa se strica totul, si motivul e ca va cunoasteti prea bine si nu mai exista acele momente in care vrei sa iti cunosti mai bine iubita.totusi incearca poate in cazul tau merge