| EduardPaul94 a întrebat:

M-am indragostit de o fata de la mine din scoala dar care... zice ea.'so las in pace'. ideea e ca ea e cam timida.nu ca nu vrea sa fie cu mine.cred ca ii este frica ca nu o sa se descurce. ce sa fac sa ii castig increderea si in final sa fie a mea? va rog niste sfaturi. poate ati avut experiente de genul asta. funda la cel mai bun sfat! seara buna la toti

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bun lucru sa poti pune motivul in seama timiditati, oricum promovez deductiile mele ca conduita in deciziile pe care le iau, deci e foarte bine ca incerci in continuare bun acel "s-o las in pace". Am trait si eu ceva de genul cu acelasi " lasa-ma in pace" numai ca mai discret si poate ca se putea ajunge departe, dar drumul pana la initiere a fost atat de greu incat cand sa ajuns unde se spera nu mai conta. Ca atare in momentul de fata ea incearca o apropiere dar eu nu mai pot simti nimic. Deci, in concluzie ar trebui sa fii cat mai creativ si romantic pentru a o cuceri si de asemenea sa o faci sa te placa! succes.

| Fallen31 a răspuns:

E foarte bine ca incerci in continuare dupa acel 'lasa-ma in pace', si mai ales ca ai putut ajunge la concluzia ca e timida, promovez astfel de decizii luate pe baza deductiilor. Am avut si eu cam aceeasi intamplare acum ceva timp, si interactiunile fiind atat de dificile si timiditatea cum era in ampoare, tot drumul pana la scopul mult asteptat a fost de ajuns ca sa creeze un final neinteresant, acum ea doreste sa fim impreuna dar eu nu mai simt nimic. Ca atare cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine cum sa o faci sa te placa, dar nu exagera! fetelor nu le place cand cineva e insistent. Poti incerca cu un dezinteres mai silentios dar e cam riscant. Bafta!

| NiallsFutureWife a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa o intelegi,sa i dai timp

Daca ea vede ca o astepti si o intelegi isi va da si seama cat de mult ti la ea.Dar asa daca o tot toci la cap, automat ca ea se va distanta si mai mult si va crede ca u chiar nu o intelegi si va crede ca nu are nici un rost sa ti dea o sansa daca nici macar nu o intelegi si nu sti cum se simte ea.

Sincer. Daca u o vei intelege si o vei asculta, i vei da dovada ca te-ai indragostit de ea si chiar iti doresti o relatie cu ea

Sper ca te-am ajutat:*:*