| adeea a întrebat:

M-am indragostit de un baiat mai mare cu un an decat mine (eu am 15 ani) si nu stiu cum sa-l abordez ca sa ma bage in seama...
Noi mai vorbim si stau seara afara cu el si cu prietenii nostri comuni dar nu stiu cum sa fac sa ma remarce ....help me crying

Răspuns Câştigător
| samur1 a răspuns:

Fa-i un cadou!laughing serios acum, macar o atentie... sau o pizza!

8 răspunsuri:
| zuzuliana a răspuns:

Gandeste e foarte simplu...va cunoastety...deci nu tie strain... poti usor...prin cateva vorbe, gesturi cal placi... apropiete mai mult de el...stay mai mult langa el...va remarci cand vb si uitate la el diferit...mai fai cu ochiul...zambestei cand vorbeste... uitate la el cand vb despre un anumit subiect...carear putea face referire la el...

| leluc a răspuns:

Spune-i ca-l placi. Nu trebuie sa te prefaci sau sa fii falsa incercand sa-i atragi atentia. Spune-i pur si simplu ca ti-ar placea sa iesi numai cu el, sa va cunoasteti.

| KaTaLyN a răspuns:

Pai presupun k ai id`u lu de mess... vb cu el intr-o zi spune`i k te plictisesti si invita`l afara la 1 suc doar voi 2winking si acolo iti vei da tu seama dk iti impartasesti aceleasi sentimente pentru tine.Si spune`i ca`l placi. k cine stie poate si el t place p tine dar nu e sigur k tu il placi big grin.incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date pe langa el k asa face si o fata de noi si o baga in seama toty baietyy asta e sf meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insista mai mult cu privirea si comunica mai mult cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i vreunui prieten comun al vostru in care ai increde... spune-i sa-i zic k tu si baiatul ( de care esti indragostita) faceti o buna pereche... poate-l convinge el intr-un fel... poate ii spune ca si tie isi place de el(chiar daca e ceva rusinos, crede-ma am patit si eu )si asa el isi da seama,,, poate e si el timid si nu poate face primul pas
oricum iti urez succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am avut si eu cateva experiente... Dar baietul pe care-l placeam era cu 3 ani mai mare... Ia-l de o parte si spune-i ca-l placi, intreaba-l daca si el simte acelasi lucru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine incearca si privestel mai insistent, nu stiu razi la glumele lui, cerei nr de tel, sau id-ul lui vb cu el mai mult, cunoastel! chesti de genul asta! crede-ma la mine a tinut!